Aktuality/Blog

KODU Cup 2017

Zatímco jinde se pořádají předvánoční akademie a besídky, studenti 1. ročníku soukromé střední školy informatiky a ekonomie DELTA zorganizovali 2. ročník Microsoft Kodu Cup Česko.

Výběr do Microsoft STC 2018

Praha 18.12.2017: Do studijního programu Microsoftu Studentské trenérské centrum byli letos vybráni 2 studenti z DELTA - SŠIE, konkrétně Tomáš Faltejsek a Vítek Lustyk.

Regionální kolo hackathonu BBC micro:bit

Pardubice, 18.12.2017: Na soukromé Střední škole informatiky a ekonomie DELTA proběhlo regionální kolo hackathonu BBC micro:bit.

Kraje pro bezpečný internet - 1. a 3. místo

V letošním ročníku soutěže Kraje pro bezpečný internet obsadili IŤáci z Delty 1. a 3. místo.

Talent Pardubického kraje 2017

Josef Gajdůšek dokázal získat podruhé ocenění Mladý talent Pardubického kraje. Tentokrát za zopakování druhého místa v republikovém kole Soutěže v programování MŠMT.

Bobřík informatiky 2017

V letošním ročníku má škola DELTA nejvíce úspěšných řešitelů ve své historii. 4 v nejvyšší seniorské kategorii a 14 v juniorské.

Akademie programování Kodu Game Lab 2017

Letos vyrazili studenti DELTY na 7 základních škol učit programování v Kodu Game Lab. Tentokrát ne pro CzechITas ale pro světový gigant v informačních systémech německý SAP.

Nejlepší studenti Pardubic ve školním roce 2016/17

Šest nejlepších studentů Pardubic za školní rok 2016/17 bylo ze soukromé Střední školy informatiky a ekonomie DELTA.

Hackathon BBC micro:bit

9.10.2017 pořádáme 1. hackathon v programování BBC micro:bitu. Akce je určená zájemcům o počítače ze základních škol, kteří se chtějí naučit pracovat s novou deskou micro:bit.

Kroužky 2017

Dali jsme dohromady rozvrh kroužků. Tady je seznam: IBM IoT, Programování embedded systémů, Robotika, Cisco Networking Academy, Foto/video - grafika, IT English. Enjoy it! :-)

Výsledky státních maturit 2016/17

Z celkem 228 škol, kde se letos maturovalo v technických oborech, skončili nejlépe informatici z pardubické soukromé školy DELTA. V matematice byli první, v angličtině skončili 7. a v českém jazyce 10.

Future Port Prague 2017

Praha, 8.9.2017: IT společnosti naše studenty tak trošku rozmazlují, a tak jsme od Microsoftu, IBM a Bridge Academy dostali volné vstupenky na největší vizionářskou akci ve střední Evropě - Future Port Prague.

Robotická olympiáda ve Washingtonu

Washington, D. C., 21.8.2017: Tomáš Mayer, Jakub Slanina a Ondřej Sokol reprezentovali Česko na 1. ročníku robotických olympijskcých her ve Washingotnu.

Novinky na Deltě za poslední měsíc

Telegrafický seznam novinek za poslední měsíc

Expo Science AMAVET 2017

My už snad na postupy do finále Expo Science AMAVET máme nějaké kvóty. Letos opět dva postupy.

Soutěž MŠMT v programování - DELTA nejúspěšnější školou v Pardubickém kraji

V letošním ročníku soutěže si postup do krajského kola zajistilo 9 našich studentů. Škola DELTA se tak stala nejůspěšnější ze všech škol v Pardubickém kraji. Josef Gajdůšek skončil v celostátním kole podruhé stříbrný.

Lyžák 2017 - Velká Úpa

Přijde mi to až hloupé, pořád se rozplývat nad našimi studenty. Ale letošní lyžák byl skutečně ten nejlepší, jaký jsem kdy zažil.

Brambora na BusinessPointu 2017

Brno, 30.1.2017: Naši markeťáci z druhého ročníku poskočili na brněnském BusinessPointu o 5 přiček a letos skončili těsně pod stupni vítězů.

Microsoft - Studentské trenérské centrum

Praha, 20. prosince 2016: Miroslav Varga, student 2.B, byl zařazen do studijního programu Microsoft - Studentské Trenérské Centrum.

Organizovali jsme finále Kodu Cupu Česko

Pardubice, 16.12.2016: Na Fakultu elektrotechniky a informatiky Univerzity Pardubice se tento pátek sjelo přes 40 příslušníků programátorského dorostu z téměř dvaceti škol z celé republiky. Konalo se zde finále historicky prvního Kodu Cupu Česko.