Aktuality/Blog

Vítězství v celostátním kole SOČ 2018

Olomouc, 17.6.2018: Daniel Krejčí   se svým maturitním projektem "Lovci perel" zvítězil v ústředním kole 40. ročníku Středoškolské odborné činnosti v kategorii Informatika, jehož slavnostní zahájení proběhlo v aule Pedagogické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci.

Vítězství v informatice v SOČce - krajské kolo

Chrudim, 10.5.2018: Daniel Krejčí, se svým informačním systém pro knihovny Lovci Perel zaujal porotu natolik, že zvítězil i v krajském kole Středoškolské odborné činnosti v oboru Informatika a postupuje do ústředního kola v Olomouci.

Vítězství v Grandfinále Prezentiády 2018 v Brně

Miroslav Varga a Vítek Lustyk se stali absolutními vítězi Prezentiády 2018. V Brně porazili všechny týmy z Česka i Slovenska.

Soutěž v programování - souboj Davida s Goliášem

Letošní krajské kolo soutěže v programování pořádané MŠMT bylo druhé nejúspěšnější v historii školy DELTA. A opět si několik studentů vysoutěžilo přijetí na VŠ bez přijímaček.

Podpora Elektráren Opatovice

Opatovice, 24.4.2018: Elektrárny Opatovice finančně podpořily dva projekty našich studentů. Děkujeme. :-)

1. a 3. místo v SOČce

Chrudim, 12.4.2018: Letošního 40. ročníku středoškolské odborné činnosti se v oboru Informatika v okresech Pardubice a Chrudim účastnilo celkem 5 projektů. Studenti ze soukromé školy informatiky a ekonomie DELTA se předvedli ve výborném světle. Daniel Krejčí zvítězil a Tomáš Faltejsek s Miroslavem Vargou skončili třetí. Dan Krejčí zároveň postupuje do krajského kola, kde mu budeme držet palce.

Účast v grandfinále prezentiády zachránila WildCard

Miroslav Varga a Vítek Lustyk skončili v soutěži prezentačních dovedností Prezentiáda na výborném druhém místě. Obhájili tak stříbro z předminulého ročníku. Svým výkonem však porotu přesvědčili natolik, že dostali divokou kartu a postupují do mezinárodního finále do Brna.

Expo Science AMAVET 2018

Pardubice, 8.-9.3.2018: Dva IT projekty postoupily do ústředního kola EXPO Science AMAVET 2018. Konkrétně maturitní projekt Daniela Krejčího Lovci Perel a potom projekt na výukové využití virtuální reality EduVR kluků z druháku, jmenovitě Karla Koudelky, Michala Špitálského, Martina Rohra a Jirky Falty.

1. ročník Hackathonu BBC micro:bit

V letošním roce zorganizovala soukromá Střední škola informatiky a ekonomie DELTA největší programátorskou akci ve svých dějinách. Pojmenovala ji Hackathon BBC micro:bit. Včetně školních kol se jí zúčastnilo 309 žáků z 27 základních škol a v roli lektorů se do ní zapojilo dalších 50 studentů z 5-ti středních škol zaměřených na informatiku.

Zlato z brněnského BusinessPointu

Brno, 28.1.2018: Tým πrates složený převážně ze studentů Internetového marketingu zvítězil v letošním BusinessPointu. Navázali tak na vítězství z roku 2012  a 2. místo z roku 2014 . Za ta léta, co na BusinessPoint jezdíme, se z ní stala klasická manažersko-marketingová soutěž.

Přihlášky na stáže do Londýna

Jelikož je 24. prosince, přinášíme vám také jeden dárek. Sháníme 15 dobrovolníků z řad studentů DELTy, kteří budou chtít strávit celé září na praxích v londýnských IT firmách.

PF 2018

Krásné Vánoce a šťastný celý příští rok, přejeme všem našim studentům, spolupracovníkům a v neposlední řadě všem našim partnerům. Zkrátka všem, kteří nás mají rádi a pomáhají nám. :-)

KODU Cup 2017

Zatímco jinde se pořádají předvánoční akademie a besídky, studenti 1. ročníku soukromé střední školy informatiky a ekonomie DELTA zorganizovali 2. ročník Microsoft Kodu Cup Česko.

Výběr do Microsoft STC 2018

Praha 18.12.2017: Do studijního programu Microsoftu Studentské trenérské centrum byli letos vybráni 2 studenti z DELTA - SŠIE, konkrétně Tomáš Faltejsek a Vítek Lustyk.

Regionální kolo hackathonu BBC micro:bit

Pardubice, 18.12.2017: Na soukromé Střední škole informatiky a ekonomie DELTA proběhlo regionální kolo hackathonu BBC micro:bit.

Kraje pro bezpečný internet - 1. a 3. místo

V letošním ročníku soutěže Kraje pro bezpečný internet obsadili IŤáci z Delty 1. a 3. místo.

Talent Pardubického kraje 2017

Josef Gajdůšek dokázal získat podruhé ocenění Mladý talent Pardubického kraje. Tentokrát za zopakování druhého místa v republikovém kole Soutěže v programování MŠMT.

Bobřík informatiky 2017

V letošním ročníku má škola DELTA nejvíce úspěšných řešitelů ve své historii. 4 v nejvyšší seniorské kategorii a 14 v juniorské.

Akademie programování Kodu Game Lab 2017

Letos vyrazili studenti DELTY na 7 základních škol učit programování v Kodu Game Lab. Tentokrát ne pro CzechITas ale pro světový gigant v informačních systémech německý SAP.

Nejlepší studenti Pardubic ve školním roce 2016/17

Šest nejlepších studentů Pardubic za školní rok 2016/17 bylo ze soukromé Střední školy informatiky a ekonomie DELTA.