Pro základní školy

Základní školy jsou pro nás partneři. Protože pro nás vychovávají naše budoucí studenty, snažíme se jim na oplátku pomáhat. Připravujeme pro ně projekty z oblasti STEM (Science, Technology, Engineering and Math), prostřednictvím Akademií programování seznamujeme jejich žáky s programováním, pro jejich učitele pořádáme různá IT školení,...

Podpora výuky programování na základních školách

Podpora výuky programování na základních školách

Od roku 2015 pomáháme na základních školách s výukou programování. Připravujeme několikahodinové „ochutnávky“ základů programování pro zájemce nebo i pro celé třídy.

Kroužky programování pro žáky ZŠ

Chcete začít pomaličku s programováním a nevíte jak na to? Můžete zkusit náš kroužek programování pro žáky ZŠ. Začínáme od úplných základů. Kroužek vedou naši studenti, takže nuda to rozhodně nebude. Když budete potřebovat pouze s něčím poradit a budete chtít pracovat na vlastních projektech, také není problém. Je nás tady jak psů - a co člověk, to počítačový šílenec. :-)

Projekty STEM (Science, Technology, Engineering and Math)

V našich projektech se snažíme zachovat samotnou esenci STEMu a oprostit je od balastu, který zbytečně zvyšuje jejich cenu. Zůstaly v nich jenom základní elektrotechnické součástky a potom: špejle, brčka, papírový kartón a podobně.
U každého projektu najdete návod, ale také nákupní seznam s prolinkem na e-shopy, kde se dají součástky koupit. Některé projekty jsou naše autorské, jiné jsou převzaté například z projektů Microsoft Hacking STEM přeložené a upravené na platformu BBC micro:bit.

Kurzy pro učitele (DVPP)

V roce 2017 jsme na naší škole akreditovali středisko DVPP (dalšího vzdělávání pedagogických pracovníků). Zaměřujeme se na kurzy z oblasti IT a speciálně pak ze základů programování na různých platformách.

Angličtina a programování, aneb: „Co vás může potkat na střední?“

Angličtina a programování, aneb: „Co vás může potkat na střední?“

Každoročně začátkem listopadu pořádáme pro žáky 8. a 9. ročníku ZŠ motivační besedu o angličtině a programování. Besedu vedou studenti, kteří se předchozí rok účastnili měsíční pracovní stáže Erasmus+ v Anglii nebo Irsku.