Maturita dálkově

aneb „Dodělejte si maturitu i při zaměstnání...“

Rádi byste si dodělali k základnímu vzdělání maturitní zkoušku, ale nemůžete si dovolit vracet se každý den do školních lavic? Řešením by pro vás mohla být kombinovaná forma dálkového studia oboru Ekonomika a podnikání. Stačí mít ukončené základní vzdělání a chtít pokračovat dál.

Trojice výhod studia na dálku

 1. Respekt. K dálkovým studentům přistupujeme s  respektem. Nemusíte se obávat nepříjemných kantorů ani zastaralých učebních praktik.
 2. Čas. Bereme ohledy na všechny naše studenty a jejich pracovní či jiné vytížení. Studium proto plánujeme tak, aby vyhovovalo všem a nijak nenarušovalo pracovní týden.
 3. Pouze soboty. Díky skvělé organizaci se nám podařilo studium vměstnat do jednoho dne v týdnu, kterým je sobota. Nemusíte se bát žádných večerních přednášek.

Ekonomika a podnikání, váš nový začátek

V rámci kombinované formy dálkového studia nabízíme vůbec nejoblíbenější maturitní obor – Ekonomika a podnikání (63-41-M/01). Dálkaři mu dávají přednost zejména pro nižší náročnost odborných předmětů.

Naši absolventi po ukončení studia ovládají:

 • účetnictví,
 • podnikovou ekonomiku,
 • logistiku,
 • marketing a propagaci,
 • obchodní korespondenci,
 • právo,
 • management, ...

Cizí jazyky

Součástí středoškolského vzdělávání je i výuka jazyků. Kromě angličtiny, která je pro studenty dálkového studia povinná, si můžete vybrat i druhý jazyk:

 • němčinu nebo
 • ruštinu.

Jelikož je zkouška z cizího jazyka součástí státní maturity, snažíme se dělat maximum pro to, aby naši studenti při jejím skládání uspěli. Mimo odborných předmětů se studenti soustředí i na všeobecně vzdělávací předměty pod vedením zkušených pedagogů.

Studijní plán oboru
PředmětPočet hodin za rok
1.2.3.4.Σ
Český jazyk a literatura1010101040
Anglický jazyk32322828120
Druhý cizí jazyk (NJ/RJ)--322860
Konverzace z jazyka / Matematika--322860
Dějepisdis.---x
Občanská naukadis.dis.--x
Základy přírodních věddis.---x
Matematika2020202080
Inf. a kom. technologiedis.dis.dis.dis.x
Podniková ekonomika-10dis.dis.10
Účetnictví a daně--202040
Obchodní korespondencedis.dis.--x
Management--dis.-x
Marketing-dis.--x
Hospodářský zeměpisdis.---x
Řízení jakosti---dis.x
Zbožíznalstvídis.---x
Psychologie prodeje-dis.--x
Logistika-dis.--x
Propagace-dis.--x
Právo-dis.--x
CELKEM6272142134410

Pozn.: dis. - znamená, že k předmětu stačí nastudovat příslušné elektronické materiály distanční formy a úspěšně složit pololetní zkoušky.

Je pro mě kombinovaná forma dálkového studia to pravé?

Vůbec nám nezáleží na věku. Dálkové studium je vhodné pro každého, kdo se chce ve svém životě posunout dál. Nejčastěji ho využívají lidé, kteří si potřebují dodělat maturitní zkoušku pro splnění potřebné kvalifikace v rámci jejich současného zaměstnání, nebo naopak ti, kteří chtějí postoupit ve svém profesním životě o kousek výš.

Od školního roku 2014/15 se nám zařazením e-learningu podařilo dálkové studium zkrátit na čtyři roky. Maturitu tak můžete dálkově získat za stejnou dobu jako na denním studiu. Výuka probíhá pouze o sobotách převážně v hodinách od 8:00 do 15:00 hod. Některé předměty jako Občanská nauka, Zbožíznalství apod. nastudujete z internetu a přijdete pouze na zkoušku.

Vyzkoušejte si, zda by vám e-learningová forma studijních materiálů vyhovovala.
(přihlašovací jméno: demo, heslo: deltademo)

Vyzkoušejte e-learning

Můžete si dokonce zdarma stáhnout i aplikaci do vašeho mobilního telefonu a učit se a testovat přímo z mobilu: https://moodle.com/app/

 

Školné dálkového studia

Roční školné je ve výši 14.000,- Kč. Standardně se hradí v pololetních splátkách na základě faktur. Zaměstnavatel si může vaše školné odečíst od daňového základu.

Bez přijímaček!

Jsme přesvědčeni, že přijímací zkoušky na dálkové studium jsou nesmysl. V tom se však rozcházíme s poslaneckou sněmovnou a nebo se při schvalování novely školského zákona na dálkové studium jaksi zapomnělo. Naštěstí zde zůstala otevřená zadní vrátka a tak ve 2. a dalších kolech přijímacího řízení již přijímací zkoušky nejsou povinné.

Každý uchazeč tak stojí před volbou, zda projít přijímacími zkouškami společně s uchazeči o denní studium (a podat přihlášku do 1. března) nebo zda vyplnit předběžnou přihlášku a zúčastnit se až druhého kola přijímacího řízení, kde se přijímací zkoušky již nekonají.

Více viz. kritéria pro 1. kolo přijímacího řízení.

Takže nebojte, povinně vás žádné nepříjemné testy v přeplněné učebně nečekají. Jedinou podmínkou přijetí je ukončené základní vzdělání a doručení potřebných dokumentů.

Chcete do vyššího ročníku?

Abychom vás mohli přijmout do vyššího ročníku, musíte splňovat následující předpoklady:

 • od posledního vzdělávání neuplynulo více než 5 let,
 • úspěšně jste dokončil jeden nebo více ročníků v předchozím vzdělávání,
 • úspěšně složíte rozdílové zkoušky z vybraných předmětů.

O zařazení do vyššího ročníku rozhoduje ředitel školy na základě vašeho předchozího vzdělání (vysvědčení z předchozích škol) na přijímacích schůzkách.

Druhé kolo probíhá od 25.4. a volná místa ještě stále jsou. Pokud máte zájem, zavolejte si do školy na 605 192 007 pro informace a o zaslání formulářů nebo napište na e-mail info@delta-skola.cz. Na kombinovanou formu studia každoročně přijímáme 90 nových studentů.

Na co ještě nesmíte zapomenout?

V letošním roce se konají ve škole nezávazné informační schůzky v termínu 10.5.2023 a 12.6.2023 v 16 hodin.

Nejčastější dotazy - kombinované studium

Projděte si nejčastější dotazy a odpovědi, třeba naleznete odpověď i na ten svůj.

Kritéria přijímacího řízení - obor Ekonomika a podnikání (kombinovaná forma)

Zde najdete přesná oficiální kritéria přijímacího řízení pro školní rok 2024/2025.

Doklasifikace a opravné zkoušky kombinovaného studia

Termíny doklasifikace a opravných zkoušek