Úspěchy studentů

Jaká je kvalita výuky všeobecně-vzdělávacích předmětů napoví výsledky maturit, ale jaká je kvalita výuky odborných předmětů, to řeknou pouze soutěže

Středoškolská odborná činnost - soutěž soutěží

Naši studenti patří v odborných soutěžích do absolutní špičky v republice. Nejvíce si však ceníme úspěchů ve Středoškolské odborné činnosti v posledních 6ti letech:

Náš největší úspěch však pochází ze školního roku 2022/23 a zasloužil se o něj Matěj Neumann se svým projektem OriLive:

• největší soutěž středoškolských projektů na světě: International Science and Engineering Fair (ISEF) - USA, Dallas:
    • Zvláštní cena INTELu za nejlepší projekt v kategorii Computing Engineering,
    • Zvláštní cena krále Saudské Arábie - plné stipendium na studium na Královské akademii v Saudské Arábii,
    • 3. místo v kategorii Embedded Systems,
  • Expo Science AMAVET:
    • 1. místo v celostátním kole,
    • cena rektora Univerzity Hradec Králové,
    • 1. cena děkana Fakulty elektrotechniky a informatiky Univerzity Pardubice

Podrobné úspěchy i z ostatních soutěží si můžete prohlédnout ZDE.

Školní rok 2021/2022 - sumář úspěchů

Mezi nejcenější úspěchy patří: 1. místo v celostátním kole Středoškolské odborné činnosti a postupy na mezinárodní soutěže do Bruselu EUCYS 2023 a do Pekingu Young Science Creation Competition a TOP5 mezi technickými SOŠ v ČR u státních maturit v angličtině i v matematice.

Školní rok 2020/2021 - sumář úspěchů

Největšími úspěchy byly: 2. místo v celostátním kole Středoškolské odborné činnosti a 2. místo v celostátním kole Soutěže v programování MŠMT.