Nejčastější dotazy

Projděte si nejčastější dotazy a odpovědi, třeba naleznete odpověď i na ten svůj.

Jaké mají studenti výsledky u státních maturit?

V posledních čtyřech letech skončili naši studenti v anglickém jazyce a matematice 3x v první desítce z více než 220 technických odborných škol v celé ČR. V roce 2016/17 odmaturovali naši studenti dokonce nejlépe ze všech technických odborných škol v celé ČR. Z matematiky skončili 1. z angličtiny 7. a z češtiny 10. Statistiky státních maturit naleznete ZDE.

Jaké procento absolventů pokračuje ve studiu na vysokých školách?

ZDE najdete statistiky absolventů od školního roku 2016/17.

Jaké je uplatnění absolventů?

Většina našich studentů začíná pracovat v oboru již při studiu. ZDE najdete statistiku od školního roku 2018/19.

Kolik studentů obvykle studium nedokončí?

Naším cílem není studenty vyhazovat, ale naučit je něco, co je v životě dobře uživí, připravit je na státní maturitu a na studium na vysoké škole. Ale i u nás někdy není zbytí a musíme se se studentem rozloučit. Každoročně se toto číslo však pohybuje v řádu nízkých jednotek.

Školní rok 2018/19:

 • 3 studenti odešli kvůli slabému prospěchu (2x1. a 1x2. ročník),
 • 1 student odešel, protože se mu přestalo chtít chodit do školy (4. ročník),
 • 2 studenti museli opakovat ročník (1x1. ročník, 1x2. ročník),

Školní rok 2017/18:

 • 2 studenti odešli kvůli slabému prospěchu (1. a 3. ročník),
 • 1 student odešel, protože se mu přestalo chtít chodit do školy (4. ročník),
 • 1 student musel opakovat ročník (1. ročník),

Školní rok 2016/17:

 • 2 studenti odešli kvůli slabému prospěchu (1. a 2. ročník),
 • 1 student odešel, protože se mu přestalo chtít chodit do školy (3. ročník),
 • 1 student musel opakovat ročník (1. ročník).

Učí se na škole druhý cizí jazyk?

Bohužel neučí. Učíme pouze angličtinu. Na obor Informační technologie chodí zájemci spíše zaměření na logiku a technologie. Cizí jazyky „jdou“ obvykle studentům spíše s humanitním zaměřením. Raději se plně soustředíme na angličtinu, bez které se žádný ajťák neobejde. V podstatě všechny obory navazujících vysokých škol (např. ČVUT FIT, VUT FIT, MUNI FI, VŠE FIS, ...) se chovají obdobně - studenti skládají zkoušku pouze z angličtiny. Pokud chcete druhý cizí jazyk, doporučujeme jako mimoškolní aktivitu.

Kolik stojí studium?

Roční školné je ve výši 25.000,- Kč. Další podrobnosti o školném naleznete ZDE.

Co musím udělat pro prospěchové stipendium?

Výše stipendia se odvíjí podle studijních výsledků v předchozím pololetí. Pohybuje se od 5.000,- Kč/pololetí až po 500,- Kč/pololetí Abychom motivovali co největší počet studentů, vyplácíme jej až do průměru 1,5.

Pro prospěchové stipendium nesmí mít také student z žádného předmětu horší známku na vysvědčení než 3 a nesmí mít kázeňské přestupky. Podrobnosti o stipendiích naleznete ZDE

Jaké jsou podmínky přijetí ke studiu?

Přesná oficiální kritéria přijímacího řízení naleznete ZDE.

Kolik studentů se obvykle na školu hlásí a kolik se jich nedostane?

Ačkoliv máme pravidelně převis zájemců nad počtem otevíraných míst (viz. výsledky přijímacího řízení z předchozích let), prozatím se k nám na školu dostali vždy všichni uchazeči, kteří splnili přijímací kritéria a chtěli u nás studovat. 

Od školního roku 2017/18 otevíráme každoročně dvě třídy po 26 studentech. Jelikož chceme udržet poměrně vysokou úroveň našeho studia, nastavili jsme možná trošku tvrdší přijímací kritéria. Díky tomu se k nám nedostanou ti, kteří pro studium informačních technologií (podle nás) nemají předpoklady. 

Musím už s počítačem „něco“ umět, když chci k vám na školu?

Máme enormní zájem o chytré, zvídavé studenty, kteří se chtějí IT profesionálně zabývat. A když k nám přijdou, nemusí umět ještě nic. Od toho jsme tady my, abychom je to naučili.

V prvním ročníku je ve třídě obvykle cca 5 studentů, kteří už jsou v informatice pokročilejší. Někdo už třeba trochu programuje, jiný dělá s grafikou a někdo si třeba postavil vlastní počítač. IT je ale extrémně široký obor a abychom nikomu z absolventů nezavřeli dveře do jeho vysněného zaměření, musí být i výuka na střední škole poměrně široká. Jelikož je našim uchazečům 15 let, nejsou na světě ještě dost dlouho na to, aby znali v IT všechny oblasti (mimochodem, to nebudou nikdy :-)). Proto se nemusíte bát, někdo bude třeba dobrý v programování, ale nebude umět grafiku, někdo zase nebude umět s hardwarem nebo sítěmi atd. A v každém případě zde bude dvacet spolužáků, kteří na tom budou stejně jako vy. :-)

Na gymnázium nebo na SŠ s IT zaměřením?

Pokud si už od 8., 9. třídy něco sami programujete a baví vás to, pak nejste úplně normální ;-), ale hlavně máte o své budoucnosti už jasnou představu. Gymnázia připravují tak trochu na doktory, trochu na právníky, trošku na dějepisce a trochu na jaderné fyziky, zkrátka tak trošku na všechno. Základní problémy jsou dva: v tom "tak trochu" a v tom "na všechno".

Na naší škole vás budeme 4 roky systematicky připravovat na oblast informačních technologií. Kromě znalostí u nás získáte také zkušenosti, kontakty a referenční projekty. Je prostě dobré, když ze střední odcházíte s tím, že máte za sebou informační systém pro největší společnost v Holicích Junker nebo mudul pro evidenci v školním systému Bakaláři, když vaši maturitní práci oponuje bývalý proděkan z Fakulty informatiky ČVUT v Praze, šéf Jednoty školských informatiků nebo lidé z Barth Média, DF marketingu, eBRÁNY, České televize nebo Unicornu. 4 roky takového náskoku na začátku kariéry ti gympláci budou dohánět jen extrémně obtížně.

Studují informační technologie i dívky?

Ano! A dnešní doba jim nechutně nahrává :-).

V 70. a 80. letech bylo zastoupení žen a mužů v IT prakticky vyrovnané. Pak se něco zvrtlo a v novém tisíciletí začali muži v IT jednoznačně dominovat. Velké firmy jako Google Microsoft vidí v nevyužité kapacitě žen obrovskou příležitost a připravují různé akce přímo zaměřené na propagaci dívek v IT a jejich nábor. V srpnu 2018 mne například Microsoft žádal (skoro až prosil :-)) o "šikovnou IT dívku" na konferenci do Atén - mohl jsem nabídnout 10 kluků se skvělými projekty, ale dívka nebyla k mání žádná. Je tady organizace CzechITas, která se přímo zaměřuje na výuku IT pro holky nebo skupina na pražské ČVUT wITches (další holky IŤačky). 

Zkrátka po chytrých dívkách v oblasti IT je nyní až neuvěřitelná poptávka.

Jak podat přihlášku ke studiu?

Vaší jedinou povinností je doručit vyplněnou přihlášku na SŠ DELTA nejpozději do 1. března.

Přihlášku byste měli dostat na vaší základní škole. Některé školy pomáhají svým žákům s vyplněním a nechávají na nich pouze doplnění středních škol a oborů, na které se žáci hlásí. Jinde si musí žáci vyplnit celou přihlášku sami. Na zadní straně přihlášky se vyplňují známky na ZŠ za 8. ročník a první pololetí 9. ročníku (základní škola je potvrdí razítkem).

Odkazy:

Jak poslat elektronické podklady prokazující dlouhodobý zájem o obor?

Pokud potřebujete doložit prokazatelný zájem o obor i pomocí elektronických podkladů, je ideální je odeslat tímto způsobem:

 • uložte je na nějaké úložiště např.: Úschovna.cz, Google Drive, One Drive, Github,...
 • zajistěte, abychom na toto úložiště měli přístup pro čtení,
 • odkaz na uložené odešlete na e-mail: jiri.formanek@delta-skola.cz a do e-mailu napište jméno uchazeče a jeho datum narození.

Jaké jsou studijní obory a předměty?

Na denním studiu vyučujeme jediný studijní obor a to 18-20-M/01 Informační technologie. Rozpis předmětů v jednotlivých ročnících naleznete ZDE.

V kombinované formě vzdělávání (studium při zaměstnání) vyučujeme obor 63-41-M/01 Ekonomika a podnikání. Rozpis předmětů po ročnících naleznete ZDE

Zaměření Internetový marketing - jak to s ním je?