Připravujeme studenty pro celosvětový trh

Angličtina, praxe v Anglii, mezinárodní certifikáty. Naše studenty připravujeme i na práci v zahraničí. V IT sektoru je to totiž zcela nezbytné.

Mezinárodní certifikáty

Kromě školních vědomostí se naše studenty snažíme vybavit i mezinárodně uznávanými certifikáty. Do výuky jsme zařadili několik mezinárodních vzdělávacích konceptů lídrů v daných odvětvích. Naši studenti mohou získat tyto certifikáty:

• Cisco Networking Academy (počítačové sítě):
    • Networking Essentials (Základy sítí)
  • Oracle (databáze):
    • Database Foundations (Principy databází),
    • Database Design and Programming with SQL (Návrh databází a programování v SQL)

V současné době se naši učitelé připravují ještě na otevření certifikací v oblasti grafiky - tzv. Adobe Academy.

Všechny mezinárodní certifikáty se skládají samozřejmě v angličtině.

Posílená výuka angličtiny a metoda CLIL

Ajťák se bez velmi dobré angličtiny ve světě zkrátka neobejde. Proto klademe na její výuku velký důraz. Výuka angličtiny je na škole dotována celkem 19 hodinami v průběhu 4 let. Kromě přímé výuky jazyka se však s angličtinou potkáte i v běžné výuce odborných předmětů, kde od školního roku 2018/19 zavádíme tzv. metodu CLIL (tzn. jazyková výuka v kombinaci s výukou odborného obsahu).

Odborné stáže v Anglii

Od školního roku 2017/18 jezdí každý rok patnáctka vybraných studentů 3. a 4. ročníků na 4-5 týdnů na odborné praxe do Londýna. Stáže studenty posouvají o obrovský kus dopředu v jejich odbornosti, angličtině, ale i samostatnosti, odpovědnosti a sebedůvěře.