Informační technologie (18-20-m/01)

Obor, který má budoucnost

Začněte pracovat na své kariéře už při studiu na střední! Obor Informační technologie je jednoduše správnou volbou pro všechny, které baví informatika a záleží jim i na tom, co přijde po škole. Chcete jezdit v samořiditelných autech, bydlet v inteligentních městech? NĚKDO to musí naprogramovat! Naším cílem není jen dostat studenty k maturitě. My myslíme dál!

Žádné biflování, spousta praxe

Množství látky k nabiflování jsme omezili na minimum. U nás nemusíte vyjmenovat všechny hustistké bitvy ani všechny krystalické soustavy minerálů. Chceme studenty, které bude naše škola bavit a kteří chtějí v životě něco dokázat.

Namísto dlouhých seznamů naši studenti bezpečně zvládají:

 • programování v jazyce C#,
 • HTML, CSS, JavaScript, PHP pro tvorbu webových stránek,
 • pokročilou webovou analytiku,
 • databáze Oracle, MySQL a základy MS SQL serveru,
 • grafiku vektorovou i rastrovou a práci s videem,
 • instalaci e-shopu, redakčního i e-learningového systému,
 • konfiguraci a instalaci serverů i pracovních stanic,
 • realizaci firemní počítačové sítě včetně jejího připojení k internetu a zabezpečení

No řekněte, vy byste do firmy takového zaměstnance nechtěli?

Pořádná příprava pro státní maturity i do praxe

37% celkového času výuky věnujeme maturitním předmětům, z toho nejvíce angličtině, kterou považujeme pro praxi v IT za nejdůležitější. I díky tomu je úspěch u státních maturit pro naše IŤáky v podstatě samozřejmostí (více viz. výsledky u státních maturit).

45% celkového času výuky v oboru Informační technologie je věnováno odborným předmětům, které vyučují zkušení profesionálové působící ve významných IT společnostech. Ti také vedou většinu maturitních projektů.

Při studiu nezapomínáme ani na výuku základů ekonomiky, účetnictví a práva, díky kterému se naši studenti vyvarují těm největším přešlapům v začátcích svého podnikání.

Co u nás budete studovat

Na Deltě si můžete vybrat ze dvou zaměření:

 • Programování,
 • Počítačová grafika a internetový marketing

Volba vás však čeká až na konci druhého ročníku. Do té doby má každý dost času si ujasnit, co mu bude sedět lépe.

Studijní plán oboru

Společný základ

Profilující předměty

Náš učební plán jsme připravovali ve spolupráci s největší českou softwarovou společností Unicorn a přední společností zabývající se internetovým marketingem eBRÁNOU. Obsah matematiky jsme konzultovali s proděkany fakult informatiky ČVUT v Praze a VUT v Brně.

Po maturitě rovnou do vlastní kanceláře

Moc dobře víme, co všechny firmy po svých zaměstnancích chtějí - praxi. Nezáleží, kolik vysokoškolských diplomů máte, pokud jste své umění zatím nikde nepředvedli. Naši absolventi jsou na tento okamžik připravování v průběhu celého studia a není výjimkou, že už ve čtvrťáku mají práci (viz. statistika). Většina z nich také po maturitě úspěšně pokračuje ve studiu na vysokých školách (viz. statistika).

Studenti mají možnost zapojit se do mnoha projektů, které je připraví na tvrdý boj ve firmách. Mohou si vyzkoušet práci ve studentské firmě eDELTA nebo zrealizovat něco velkolepého v rámci maturitního projektu. To je příjemný zápich do životopisu, že?

Školní notebook místo učebnic

Protože by se informační technologie bez pořádné výbavy studovaly poněkud špatně, nabízíme našim studentům pronájem a následné odkoupení kvalitních pracovních notebooků značky LENOVO. Notebooky nakupujeme ve větších objemech od našich spolehlivých dodavatelů, proto je jejich cena výrazně nižší než v obchodech. No a pokud studenti přeci jenom preferují svůj vlastní arsenál, není co řešit.

Notebook - specifikace

E15-2 i5-1135G7/16GB/512GB SSD/TLCMX450 2GB/15,6" FHD matný/Win10 PRO/černý + 3r ADP

Cena včetně DPH je 28.990,-. Je to konfigurace, kterou takto stavěli pro nás včetně pojištění a prodloužené záruky. Oproti "normální" cenně na e-shopech to vychází asi o 11% levněji. Notebook by měl být prakticky nezničitelný - tak uvidíme. :-)

Školné

 • roční školné je 25.000,- Kč,
 • školné se platí půlročně na účet školy,
 • podrobnosti najdete ve smlouvě o studiu

Stipendium aneb „Jak si zlevnit školné“

Pokud se studenti dobře učí a mají výsledky, mohou si školné poměrně výrazně „snížit“ pomocí stipendií. To se odvíjí od jejich studijních výsledků. Stipendium se vyplácí pololetně vždy po vysvědčení.

Průměr známek - pololetní stipendium

1,005.000,-
1,01-1,104.000,-
1,11-1,203.500,-
1,21-1,303.000,-
1,31-1,402.500,-
1,41-1,502.000,-
1,51-1,601.500,-
1,61-1,701.000,-
1,71-1,80500,-

Přijímací řízení

Stejně jako na všechny ostatní maturitní obory musíte i na obor Informační technologie skládat státní přijímací zkoušky. Kromě výsledků přijímaček nás však zajímá i vaše dosavadní práce v oboru, výsledky v soutěžích a podobně. Zkrátka za prokazatelný déletrvající zájem o obor u nás můžete získat nějaký ten bod k dobru. Samozřejmě pomohou také pěkné známky ze základní školy. My si všechny uchazeče hezky seřadíme a vybereme 52 nejlepších.

Kritéria přijímacího řízení

Chcete vědět, jací studenti u nás studují? Jakou máte šanci na přijetí? Podívejte se na výsledky přijímaček z minulých let.

Druhá přihláška

Každý uchazeč má na přijímací zkoušky dva pokusy. Obvykle je to tak, že na škole, kterou preferuje, koná první pokus a na druhé v pořadí pokus druhý. Na obou školách se potom započítává lepší výsledek z obou pokusů.

Pokud jste si naši školu naprosto zamilovali a na žádnou jinou nechcete, přesto doporučujeme dát přihlášku ještě jinam (ideálně snesitelnou školu někde ve vašem okolí). Jednak, co kdybyste se úplnou náhodou nedostali, ale hlavně neztratíte druhý pokus na příjimačky.

Důležité údaje pro přihlášení ke studiu

Název a adresa školy:

 • DELTA - Střední škola informatiky a ekonomie, s.r.o.
 • Ke Kamenci 151, 530 03 Pardubice

Obor vzdělání (kód a název), do kterého se uchazeč hlásí:

 • 18-20-M/01 Informační technologie

Maturitní práce a grafická portfolia studentů

Podívejte se, čeho jsou schopni naši absolventi. Pěknými pracemi se rádi pochlubíme.

Úspěchy studentů

Excelence je "soutěž soutěží" vyhlašovaná Ministerstvem školství. Každé škole se počítají body za úspěchy v jednotlivých soutěžích MŠMT. Zahrnují se sem výsledky z olympiád, středoškolské odborné činnosti, jazykových soutěží, soutěži v programování a dalších.

Uplatnění absolventů

Díky naprostému nedostatku odborníků v oblasti IT a znalostem našich studentů začínají studenti pracovat již na střední. Zde najdete statistiky maturitního ročníku, v jakých oborech pracují, v jakých firmách a kolik hodin a také další pokračování našich absolventů.

Dny otevřených dveří

Přijďte se k nám podívat na dny otevřených dveří, ať víte, do čeho jdete :-)

Kritéria přijímacího řízení - obor Informační technologie

Zde najdete oficiální kritéria přijímacího řízení pro školní rok 2022/2023.

Výsledky přijímacích zkoušek z minulých let

Podívejte se na své šance na přijetí a jací studenti u nás studují. Projděte si výsledky přijímaček z minulých let.

Spolupráce s firmami a vysokými školami

Ať se člověk snaží sebevíc, nejlepší školou ajťáka je prostě praxe. Proto se snažíme být firmám co nejblíž. Prohlédněte si se kterými společnostmi spolupracujeme a jakým způsobem.

Odborníci z praxe

Snažíme se, aby na naší škole měli silné zastoupení i odborníci z praxe. "Pedagogické dozory" na chodbách sice nedrží, ale studentům mohou v jejich profesní kariéře pomoci někdy až neuvěřitelně.

Srovnání výsledků státních maturit

V Pardubickém kraji se obor Informační technologie učí na pěti školách. Podívejte se na srovnání výsledků jejich studentů u státních maturit. Veškerá data jsou převzata z MŠMT https://vysledky.cermat.cz/.

Hodnocení Českou školní inspekcí

Inspekce u nás byla naposledy 2.-15. května 2018. Samozřejmě, každý se trošku bojí, na druhou stranu jsme se i docela těšili. A jak to dopadlo? Inspekce chválila a to docela dost. :-)

Spolupráce s nadnárodními firmami

V malé firmě se obvykle dostanete k zajímavější a rozmanitější práci. V korporátech zase získate důležité kontakty. A v neposlední řadě spolupráce s firmami jako Microsoft nebo IBM se dobře vyjímá v profesních životopisech.

Mezinárodní certifikáty

Angličtina, praxe v Anglii, mezinárodní certifikáty. Naše studenty připravujeme i na práci v zahraničí. V IT sektoru je to totiž zcela nezbytné.

Studentské výhody

Být studentem DELTY je docela příjemné. Ke svému studiu dostanete notebook. A prospěchové stipendium jako pěkné kapesné není také k zahození.

Internetový marketing

Oba školní vzdělávací programy „Internetový marketing“„Programování“ jsme sloučili do nového ŠVP „Informační technologie“. Další specializaci si studenti vybírají až na konci druhého ročníku a to buď zaměření „Počítačová grafika a internetový marketing“ a nebo „Programování“. Volba zaměření je administrativně daleko snazší než přestup na jiné ŠVP.

Nejčastější dotazy - informační technologie

Projděte si nejčastější dotazy a odpovědi, třeba naleznete odpověď i na ten svůj.

Dny otevřených dveří - online (backup)

Přijďte se k nám podívat na dny otevřených dveří, ať víte, do čeho jdete :-)