Odborníci z praxe

Snažíme se, aby na naší škole měli silné zastoupení i odborníci z praxe. "Pedagogické dozory" na chodbách sice nedrží, ale studentům mohou v jejich profesní kariéře pomoci někdy až neuvěřitelně.

Programování - parketa Unicornu, největší české softwarové firmy

Unicorn stál u úplného zrodu našeho studijního oboru Informační technologie a už od samých začátků vždy někdo z jejich programátorů na naší škole přímo vyučoval. Po několika letech jsme dospěli asi k ideálnímu stavu, kdy první dva ročníky programování učí "opravdový učitel" a poslední dva ročníky programátor z praxe. Ze začátku je totiž daleko důležitější propracovaný pedagogický přístup, trpělivé vysvětlování a postupné budování pyramidy vědomostí. Naopak ve vyšších ročnících nabírá čím dál více na důležitosti neoddiskutovatelná hluboká odbornost profesionálů. A normální učitel prostě nemá v týdnu čas na to, aby se dalších 40 hodin aktivně zabýval těmi nejnovějšími technologiemi.

Bc. Vlaďka Janů

Paní učitelka Vlaďka Janů je programátorka Unicornu od roku 2014. Na naší škole učí předmět Cvičení z programování ve 3. ročníku, a ve 4. ročníku Internetové prezentace a seminář k maturitním projektům. Zde je její profil na LinkedIn. V současné době se rozhodla začít pracovat pro Creative Dock.

Ing. Martin Zmítko

Pan učitel Martin Zmítko je programátor Unicornu od roku 2016. Na naší škole učí ve 4. ročníku předměty Cvičení z programování  a Vývoj mobilních aplikací. Zde je jeho profil na LinkedIn.

Internetový marketing a počítačová grafika - na to máme eBRÁNU

Se společností eBRÁNA spolupracujeme od roku 2012. Stáli u zrodu zaměření Počítačová grafika a Internetový marketing. Jednu dobu u nás učili dokonce jejich 3 zaměstnanci včetně jejich generálního ředitele pana Jiřího Janků. V současné době se nám však podařilo získat přímo do našeho sboru dva učitele s úžasnými zkušenostmi.

Mgr. Richard Brun

Pan učitel Richard Brun spolupracoval téměř 30 let jako kameraman a střihač s televizemi: ČT, Prima, Nova,... a učil na Univerzitě Hradec Králové. Studoval na fakultě multimediálních komunikací UTB ve Zlíně. Na naší škole učí od září 2019 předměty Počítačová grafika, Cvičení z počítačové grafiky, Praktický marketing a Komunikace a také seminář k maturitním projektům. Zde najdete jeho profil na LinkedInu.

ak. malíř Daniel Václavík

Pan učitel Václavík je druhou obrovskou posilou, kterou jsme získali od září 2019. Titul akademický malíř získal na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze. Kromě umělecké dráhy řadu let spolupracuje s různými reklamními a grafickými agenturami. Kdo jiný by měl studenty naučit lépe pracovat s nástroji od Adobe než on?

Na naší škole učí předměty Počítačová grafika, Cvičení z počítačové grafiky a také vede seminář k maturitním projektům. S kolegou Brunem se znají z dřívějška a tvoří sehranou dvojku. :-)