Aktuality/Blog

Někdo pořádá den otevřených dveří, my rovnou Týden otevřených Teamsů! Připojte se v týdnu 23.-27.11.

Připojte se přímo do naší on-line výuky. Tuto možnost máte v týdnu 23.-27.11.

Jak taky může vypadat výuka v době koronaviru - angličtina

Výsledky jedné nenápadné domácí úlohy z angličitny na IT-škole.

Vítězství v celostátní soutěži České Vize a v celosvětové soutěži CEWE Photo Award

Aneb jarní a podzimní sklizeň Zdeňka Picpauera pokračuje...

Lukáš Vaněk vytvořil minimalistické logo pro optickou síť kraje

Pardubický kraj vyhlásil v červnu 2020 soutěž pro studenty středních škol na vytvoření loga pro regionální datovou síť LabeNET. Soutěže se zúčastnili studenti s celkem 75 návrhy. Ty posoudila porota v čele s grafickým designérem MgA. Petrem Korunkou. Většina finálových návrhů byla od studentů Střední školy informatiky a ekonomie DELTA, vysokou účast měli i studenti SPŠE a VOŠ Pardubice. Celkovým vítězem se stal Lukáš Vaněk z DELTY.

Výuka kombinovaného studia bude od 10.10.2020 probíhat on-line!

Pro výuku 10.10.2020 máte možnost se připojit k on-line výuce přímo proklikem v rozvrhu.

Státní maturity: v matematice druzí v ČR a v angličtině desátí (2020)

Letošní maturanti denního studia z pardubické soukromé Střední školy informatiky a ekonomie DELTA opět zazářili. Mezi 224 technickými odbornými školami v ČR skončili v angličtině na 10. místě a v matematice byli dokonce druzí.

Výsledky přijímacího řízení pro školní rok 2020/21

Průměrný bodový zisk uchazečů na naši školu z přijímací zkoušky z matematiky byl 26,37 bodů a z českého jazyka 31,5 bodů. Pro splnění kritérií přijímacího řízení pro první kolo jste tedy potřebovali z matematiky získat minimálně 20 bodů a z českého jazyka 25 bodů. Pojďte se podívat, jak jste dopadli.

Celostátní kolo 42. ročníku SOČ - 5. a 6. místo

Most (on-line), 12.-14.6.2020: I letošní ročník Středoškolské odborné činnosti je pro školu rekordní. Do celostátního kola se poprvé probojovaly dva projekty. Jakub Tesařík s Michalem Špitálským skončili pátí a Jan Kollert šestý.

Soutěž mladých filmařů České vize - 2 postupy do celostátního kola

Dva filmové počiny ze školy DELTA letos postoupily do celostátního kola soutěže mladých filmařů České vize. Konkrétně videoklip Zdeňka Picpauera „Léta dozrávání“ a také videoklip pánů Michala Špitálského a Jakuba Tesaříka „Send Me an Angel“.

Vítězství v krajském kole SOČ v oborech 18 - Informatika a 13 - Ekonomika a řízení

Do letošního ročníku Středoškolské odborné činnosti se z naší školy přihlásily 3 projekty. Dva z nich ve svém oboru v krajském kole zvítězily a postoupily do celostátního kola soutěže.

Pravidla hodnocení 2. pololetí 2019/20 pro denní i kombinované studium - aktualizace termínu pro KOS

Hodnocení žáků za 2. pololetí školního roku 2019/2020 musí zohlednit nestandardní situaci pro výuku. Na základě vyhlášky MŠMT 211/2020 Sb., vyhlašuje ředitel DELTA – SŠIE, s.r.o. tyto zásady klasifikace pro 2. pololetí školního roku 2019/2020 ze dne 1. 5. 2020.

Aktuální rozvrh v době koronaviru

Zde najdete vždy aktuální rozvrh on-line výuky po dobu koronaviru.

Novinky ohledně provozu školy v době koronavirové epidemie

Přinášíme výhled provozu školy do konce školního roku.

Koronavirus - změny v přijímacích zkouškách a maturitách

Z důvodu současné situace s pandemií koronaviru se bude měnit organizace přijímacích zkoušek a maturit.

Vítězem v soutěži FOTOSTART na téma Krajina mého srdce je student naší školy Zdeněk Picpauer

Aneb i v době globální pandemie přicházejí do naší školy dobré zprávy... Vítězný snímek Zdeňka Picpauera Plavba meandrem řeky Vltavy  ohodnotila porota maximálním počtem 100 bodů. Gratulujeme!

Provoz školy on-line

Po dobu zákazu osobní přítomnosti žáků ve škole probíhá výuka on-line za pomoci informačních technologií. Povinnost žáka účastnit se on-line je zcela stejná, jako za "normálního stavu" fyzická účast na hodinách.

Do krajského kola FVTP 2020 postoupilo z DELTY všech 6 projektů

V Pardubickém kraji se informační technologie stávají nosným technickým oborem.

Lyžařský kurz - Velká Úpa 2020

28 studentů střední školy DELTA strávilo týden na lyžařském kurzu ve Velké Úpě.

Maturitní ples školy 2020

Vítejte v Americe! 50tá léta minulého století ve Spojených státech. Rock 'n roll, Elvis Presley, rychlá auta, kožené bundy. Tohle vše je doba Pomády. Připomeňte si jeden z nejúspěšnějších muzikálů všech dob. Tentokrát s ajťáckou zápletkou!

Interaktivní den otevřených dveří - leden 2020

Chcete vidět, jak se programuje mobilní aplikace ovládaná lidským hlasem, jak vypadaly windows 1.0? Poetičtějším duším ukážeme, jak se navrhuje třeba obalový design. Každý si najde to své. Přijďte za námi v úterý přímo do výuky.