Aktuality/Blog

Lyžařský kurz - Velká Úpa 2020

28 studentů střední školy DELTA strávilo týden na lyžařském kurzu ve Velké Úpě.

Maturitní ples školy 2020

Vítejte v Americe! 50tá léta minulého století ve Spojených státech. Rock 'n roll, Elvis Presley, rychlá auta, kožené bundy. Tohle vše je doba Pomády. Připomeňte si jeden z nejúspěšnějších muzikálů všech dob. Tentokrát s ajťáckou zápletkou!

Pomáda po ajťácku - maturitní ples střední školy informatiky a ekonomie DELTA

Interaktivní den otevřených dveří - leden 2020

Chcete vidět, jak se programuje mobilní aplikace ovládaná lidským hlasem, jak vypadaly windows 1.0? Poetičtějším duším ukážeme, jak se navrhuje třeba obalový design. Každý si najde to své. Přijďte za námi v úterý přímo do výuky.

Josef Kahoun se dostal do dvouletého studijního programu Microsoftu STC

Pepa byl vybrán z více než 500 zájemců z celé republiky a navázal na naše dva loňské maturanty. Bude se dva roky školit v technologických novinkách Microsoftu a zlepšovat své softskills.

Luboš Zápotočný mezi nejlepšími středoškolskými studenty Pardubického kraje 2019

Ani letos nechyběl mezi nejlepšími studenty Pardubického kraje zástupce naší školy. Letos to byl Luboš Zápotočný - vítěz celostátního kola 41. ročníku Středoškolské odborné činnosti.

2. místo z brněnského Merkur PerFEKT Challenge 2019

Tým studentů školy DELTA získal stříbro z letošního ročníku robotické soutěže Merkur PerFEKT Challenge 2019.

Bobřík informatiky 2019 - největší dosavadní úspěch

V kategorii Junior se umístil Samuel Balcar společně s Martinem Peterou s plným počtem bodů na děleném 1. místě v celé ČR (z 11.543 soutěžících) a v kategorii Senior se David Domkář umístil na děleném prvním místě v Pardubickém kraji (v rámci celé ČR byl 73. z 6.258 soutěžících).

Předávání ocenění magistrátu města Pardubice 2018/19

Letos magistrát zpřísnil podmínky pro oceňování nejlepších studentů. Ocenění byli pouze vítězové krajských kol nebo do třetího místa v celostátních kolech. I tak byla z DELTY oceněna hned trojice studentů.

Výběr do studijního programu Microsoft Student Training Centre 2019-21

Přihláška do školního kola výběru do studijního programu Microsoft Student Training Centre 2019-21

5 neděl na stážích v Londýně

Pětitýdenní stáže v londýnských IT firmách byly opět životní zkušeností.

Dva naši studenti byli oceněni v Senátu parlamentu České republiky

Matěj Půhoný a Vítek Falta byli oceněni v Senátu parlamentu České republiky v rámci soutěže Mladý řemeslník 2019. I když byli naši informatici v této soutěži mezi ostatními klempíři, truhláři, kadeřnicemi a cukrářkami trošku za exoty, podmínky splňovali. A konec konců programátor je vlastně takovým řemeslníkem 21. století. :-)

Úspěch Zdenka Picpauera v mezinárodní soutěži CEWE Photo Award 2019

Fotka Zdeňka Picpauera se dostala do užšího výběru mezi 1.000 nejlepších fotografií z celého světa. Do soutěže bylo přihlášeno více než půl milionu fotografií!!!

Nabídka stáží na zápasech HC Dynamo Pardubice

Studentská praxe/stáž na zápasech HC Dynamo Pardubice, možnost vyzkoušet si odbavování live grafiky a videa pro Tipsport extraligu 2019/20

Adapťák 2019

Jak to vypadá, když jede Delta na adapťák? (To je jako adaptační pobyt - takový ten výlet, co se dělá na začátku, aby se lidi líp poznali. :-))

Rozvrhy na školní rok 2019/20

Podívejte se, jaké rozvrhy jsme pro vás připravili na školní rok 2019/20.

DELTA dominovala v celostátním kole Soutěže v programování MŠMT

V celostátním kole 33. ročníku Soutěže v programování MŠMT soutěžilo celkem 40 studentů z třicítky středních škol z celé republiky. Ze soukromé Střední školy Informatiky a ekonomie DELTA se do finálového klání probilo hned 5 soutěžících (suverénně nejvíce) a nevedli si vůbec špatně.

Vítězství v celostátním kole SOČ 2019 v oboru Informatika

Opava, 14.-16.6.2019: Luboš Zápotčoný zvítězil v celostátním kole 41. ročníku Středoškolské odborné činnosti v oboru Informatika. Soukromá škola DELTA tak obhájila 1. místo Daniela Krejčího z loňského roku.

Trojnásobný postup do republikového finále v Soutěži v programování MŠMT

Do republikového finále v Soutěži v programování MŠMT postoupila z naší školy hned trojice studentů a další dva jsou na prvním náhradnickém místě.

1. a 2. místo v krajském kole SOČ a postup do celostátního kola

V 41. ročníku Středoškolské odborné činnosti v oboru 18 - Informatika v krajském kole zvítězil projekt Luboše Zápotočného a druzí byli SPKRS - Tomáš Faltejsek, Michal Havelka a Míra Varga.

Přijímací řízení 2019/20 - 2. kolo

Vyhlašujeme 2. kolo přijímacího řízení na obor 18-20-M/01 Informační technologie. Kritéria jsou následující: z přijímacího testu z matematiky minimálně 22 bodů; z obou přijímacích testů v součtu minimálně 47 bodů.