Aktuality/Blog

Letní škola AI v Brně

Brno 20.-22. června 2024: 29 studentů školy DELTA jelo do Brna do Ústavu přístrojové techniky Akademie věd ČR na 3denní letní školu AI.

Úspěchy z celostátních kol soutěží 2024

Tomáš Vik obsadil 4. místo na SOČ a 5. místo obsadil Petr Švestka v Soutěži v programování.

„Zdravotní“ data školy 2024

Výsledky státních maturit a výsledky přijímacích zkoušek - základní data ukazující "zdravotní stav" školy.

Studenti na letošních stážích oslnili

Bratislava, 26. května - 21. června: Wezeo zakládá v Pardubicích pobočku, studenti dostali brýle Apple Vision Pro, KInIT nám povede maturitní projekty a PwC s námi chce spolupracovat už čtvrtým rokem.

Maturity 2024

7. června 2024, Pardubice: Předávání maturitních vysvědčení a maturitní grilovačka.

Stáže Erasmus 2024

25 studentů vyrazilo na měsíční pracovní stáže do bratislavských firem. Letos jsme hosty v PwC, Kempelenove inštitútu inteligentných technológií a Wezeu.

Fotografický plenér 2024 - Litomyšl

Litomyšl 20.-24. května 2024: S prvními ročníky vyrážíme pravidelně na fotografický plenér. Letos vyšla volba na překrásnou Litomyšl.

2. kolo přijímacího řízení - kombinované studium, obor: Ekonomika a podnikání

Vyhlašujeme 2. kolo přijímacího řízení na kombinované studium (studium při zaměstnání) pro obor Ekonomika a podnikání 63-41-M/01

Výsledky přijímacích zkoušek pro školní rok 2024/25

Pojďte se podívat, jak jste dopadli u přijímacích zkoušek pro příští školní rok.

S bugem raketou aneb 2. místo z celostátního kola CanSatu pro Deltu

První kosmonaut DELTY nepřežil. I když švábi prý přežijou všechno, takže až se z toho metrového kráteru po raketě začne něco hodně naštvanýho hrabat ven, raději bych fakt neříkal: „jen přes mou mrtvolu“... (Mohlo by se ozvat: „Mission accepted.“)

Prvák si zajistil přijetí bez přijímaček na MatFyz

Student 1. ročníku Vojtěch Beneda se umístil na 5.-6. místě v krajském kole matematické olympiády kategorie C. Jako úspěšný řešitel již nyní splnil kritéria pro přijetí na Matematicko-fyzikální fakultu Univerzity Karlovy bez přijímacích zkoušek.

Ohlédnutí za 3. ročníkem Pardubického kraťasu

Automatické mlýny plné workshopů pro mladé filmaře a promítání nejlepších studentských snímků. - To byl 3. ročník soutěžní přehlídky studentských krátkých filmů Pardubický kraťas.

Full stack vývojář: Next.js, Prisma, PostgreSQL,...

Příležitost k hodně rychlému odbornému růstu a možnost vyzkoušet si práci pro začínající startup. Kdy jindy, když ne teď?

Přijat na FIT ČVUT již v prváku na SŠ

Petr Švestka. Jeho jméno mají na Fakultě informačních technologií ČVUT v Praze zapsané zlatým písmem snad již od jeho narození. :-)

Tomáš Vik zvítězil v krajském kole SOČ v oboru Informatika. DELTA vyhrála již posedmé.

Studenti Střední školy informatiky a ekonomie DELTA vítězí v krajském kole Středoškolské odborné činnosti v oboru Informatika již 7 let v řadě.

7 z 10ti nejlepších mladých programátorů v Pardubickém kraji je z DELTY!

V krajském kole 38. ročníku Soutěže v programování MŠMT se studenti pardubické soukromé střední školy DELTA opět ukázali v plné síle.

Vandalismus v Automatických mlýnech

Studenti SŠ DELTA škola Pardubice posprejovali fasádu památkově chráněné budovy Automatické mlýny architekta Gočára. Majitel objektu Ing. Smetana zuří.

Elektrárny Opatovice podpořily další projekty našich studentů

Pětašedesáti tisíci korun podpořily Elektrárny Opatovice naše projekty Pardubický kraťas a Menuroo.

Vítězství v krajském kole Prezentiády a postup do Grandfinále

V krajském kole Prezentiády obsadily první 4 místa týmy ze SŠ DELTA Pardubice.

IT Pick-Up24

Na letošní IT PickUp - párování firem z oblasti IT a našich studentů přijalo pozvání 7 společností z Pardubického kraje.