Aktuality/Blog

Vyhlášení Nejlepších studentů Pardubic za školní rok 2015/16

Na letošním vyhlášení měla naše škola už celou desítku úspěšných studentů.

2. rok spolupráce s Českou spořitelnou

Po roce se opět účastníme projektu České spořitelny „Můj potenciál“. Jedná se o vzdělávací a sebepoznávací projekt pro studenty 3. a 4. ročníků, který má směrovat k začlenění do zaměstnanecké struktury České spořitelny.

PIŠQORKY na Deltě

V pátek se na Deltě uskutečnilo školní kolo turnaje v Pišqworkách.

Spolupráce s IBM na Internetu věcí

Přes prázdniny se nám podařilo domluvit spolupráci s IBM a stali jsme se pilotní školou jejich projektu Laboratoře Internetu věcí IBM.

Tornádo výsledků soutěží 2016

Úspěchů v soutěžích přibývá takřka geometrickou řadou. Pojďme si zrekapitulovat minulý týden.

Soutěž v programování - Delta se prosazuje stále více

1. a 2. místo v krajském kole v kategorii Vyšší programovací jazyky a 3. místo ve Webových stránkách a další dvě umístění v TOP10. V celostátním kole skončil Josef Gajdůšek na 2. místě!

Matematický klokan na Deltě

V nejvyšší kategorii Student se v letošním ročníku umístil těsně pod stupni vítězů Tomáš Mayer ze 3.B.

Expo Science AMAVET 2016

Pardubice, 10.-11.3.2016: Dva ze tří IT projektů ve finále EXPO SCIENCE AMAVET vznikly na pardubické soukromé škole DELTA.

RoboRAVE 2016 - Těsně před branami Ameriky

Pardubice, 10.-11.3.2016: Studenti soukromé Střední školy informatiky a ekonomie DELTA měli letos smůlu a se svým robotem AEROkinetic skončili těsně před branami do Ameriky.

Studenti Delty učí programovat na osmi základkách

Studenti pardubické střední školy informatiky a ekonomie Delta učí programovat děti na základních školách. V desetihodinových kurzech společně naprogramují tři jednoduché počítačové hry.

Bakala Foundation - možnost studia v zahraničí

Bakala Foundation u nás uspořádala přednášku o možnostech stipendií pro studium v zahraničí. Bylo to skvělé.

Bobřík informatiky 2015

Na soukromé Střední škole informatiky a ekonomie DELTA dosáhlo na titul Mistr kódu dvanáct studentů.

Talent Pardubického kraje 2015

Po pondělním předávání pamětních listů od Magistrátu Pardubice, kde jsme bodovali čtyřikrát, bylo dnes Josefu Gajdůškovi uděleno i ocenění Mladý Talent Pardubického kraje 2015.

Vyhlášení Nejlepších studentů Pardubic za školní rok 2014/15

U příležitosti setkání nejlepších žáků středních škol byli 4 studenti pardubické soukromé školy informatiky a ekonomie DELTA oceněni Pamětním listem Magistrátem města Pardubice. Ocenění bylo spojeno i s příjemnou finanční odměnou.

Státní maturity - 3 roky nejlepší v kraji

Státní maturity: srovnání škol s IT obory v Pardubickém kraji. Hodnotili jsme úspěšnost ale i počty odpadlých.

Londýn 2015

Čtyřicet našich studentů strávilo týden v Londýně. Viděli spoustu krásných památek a zažili multikulturalismus na vlastní kůži.

DELTEX č. 2

Po velkých porodních bolestech spatřilo světlo světa nové číslo našeho školního časopisu DELTEX.

Kodu Game Lab

Přes jarní praxe pro vás Dan Volráb s Petrem Vaškem připravili návody na vývoj her v Kodu Game Lab. Pojďte se na ně podívat.

Adaptační kurz 2015

Zbraslavice, Starý rybník 2. - 4. 9. 2015: Tak máme za sebou další adaptační kurz. Letos konečně po dvou letech zase krásně. (Navzdory všem předpovědím).

Na podzim vyrazíme do Anglie

Na podzim pojede 40 žáků naší školy do Anglie. Konečně už známe termín! Londýn nás čeká 25.10. - 31.10.2015.