Aktuality/Blog

Proběhlo zimní finále Pardubického hackera

Máme za sebou první zimní finále Pardubického hackera - soutěže v programování pro žáky základních škol z celé ČR.

Národní kolo KoduCup Česko 2018

10. ledna 2019, Pardubice: Delta - Střední škola informatiky a ekonomie pořádala již 3. ročník soutěže v programování žáků základních škol v prostředí Microsoft Kodu Game Lab. Podle Miroslava Dvořáka ze společnosti Microsoft se letošního ročníku zúčastnilo přes 350 soutěžících. Do finále postoupilo 38 soutěžících z devatenácti škol z celé republiky.

Akademie programování pro ZŠ 2018

Letos představujeme základním školám programování pomocí Ozobotů - maličkých robůtků, které se programují pomocí barevných kódů.

1. ročník Hackathonu BBC micro:bit

V letošním roce zorganizovala soukromá Střední škola informatiky a ekonomie DELTA největší programátorskou akci ve svých dějinách. Pojmenovala ji Hackathon BBC micro:bit. Včetně školních kol se jí zúčastnilo 309 žáků z 27 základních škol a v roli lektorů se do ní zapojilo dalších 50 studentů z 5-ti středních škol zaměřených na informatiku.

KODU Cup 2017

Zatímco jinde se pořádají předvánoční akademie a besídky, studenti 1. ročníku soukromé střední školy informatiky a ekonomie DELTA zorganizovali 2. ročník Microsoft Kodu Cup Česko.

Regionální kolo hackathonu BBC micro:bit

Pardubice, 18.12.2017: Na soukromé Střední škole informatiky a ekonomie DELTA proběhlo regionální kolo hackathonu BBC micro:bit.

Akademie programování Kodu Game Lab 2017

Letos vyrazili studenti DELTY na 7 základních škol učit programování v Kodu Game Lab. Tentokrát ne pro CzechITas ale pro světový gigant v informačních systémech německý SAP.

Hackathon BBC micro:bit

9.10.2017 pořádáme 1. hackathon v programování BBC micro:bitu. Akce je určená zájemcům o počítače ze základních škol, kteří se chtějí naučit pracovat s novou deskou micro:bit.

Kroužky 2017

Dali jsme dohromady rozvrh kroužků. Tady je seznam: IBM IoT, Programování embedded systémů, Robotika, Cisco Networking Academy, Foto/video - grafika, IT English. Enjoy it! :-)

Organizovali jsme finále Kodu Cupu Česko

Pardubice, 16.12.2016: Na Fakultu elektrotechniky a informatiky Univerzity Pardubice se tento pátek sjelo přes 40 příslušníků programátorského dorostu z téměř dvaceti škol z celé republiky. Konalo se zde finále historicky prvního Kodu Cupu Česko.

Studenti ze střední učí programovat děti na základkách

Studenti pardubické soukromé Střední školy informatiky a ekonomie DELTA seznámili se základy programování již přes 300 žáků ze základek.

Studenti Delty učí programovat na osmi základkách

Studenti pardubické střední školy informatiky a ekonomie Delta učí programovat děti na základních školách. V desetihodinových kurzech společně naprogramují tři jednoduché počítačové hry.

Kodu Game Lab

Přes jarní praxe pro vás Dan Volráb s Petrem Vaškem připravili návody na vývoj her v Kodu Game Lab. Pojďte se na ně podívat.

Akademie programování Microsoft - KODU

Nový projekt reaguje na očekávání, že do roku 2020 bude v Evropské unii chybět na 825 000 ICT odborníků. Do prvního ročníku se zapojilo 700 žáků a studentů.

Studenti z eDELTy zavedli e-learning pro čtvrtou základku

Pardubičtí studenti zavedli e-learning pro již čtvrtou základní školu. Tentokrát to byla ZŠ Staňkova Pardubice. Jejich požadavek byl e-learning pro předškoláky!

Studenti z pardubické školy DELTY zavedli e-learning na ZŠ v Prachovicích

To, co si nechají některé softwarové firmy tvrdě platit - vytvoření elektronického a internetového výukového prostředí ve škole - , dokážou v rámci praktických cvičení studenti naší střední školy taky.