Proběhlo zimní finále Pardubického hackera

24. 1. 2024

Máme za sebou první zimní finále Pardubického hackera - soutěže v programování pro žáky základních škol z celé ČR.

23.1.2024 Pardubice: proběhlo na Střední škole informatiky a ekonomie DELTA zimní finále 1. ročníku celoroční soutěže v programování pro žáky základních škol. Finalisté se sjeli od Chomutova až po Havířov i když Pardubice měly samozřejmě zastoupení nejpočetnější. A jak to celé dopadlo?

  1. Lukáš Netolický - ZŠ Montessorri, Pardubice,
  2. Štěpán Koupil - Gymnázium Dašická, Pardubice,
  3. Jan Rosenkranc - ZŠ Žižkov, Kutná Hora.

Každý z finalistů vyřešil alespoň 1 příklad a obzvlášť boj o 3. místo byl hodně těsný. 

Soutěž dál pokračuje i v dalších měsících a je otevřená i pro všechny nové zájemce - více zde: https://pardubicky-hacker.delta-skola.cz. Letní "semestr" bude mít 4 kvalifikační kola - únor, březen, duben a květen a v červnu proběhne letní finále. Pardubický hacker má kromě soutěžní část i část studijní - kterou si může vyzkoušet jakýkoliv zájemce o programování. Základní úlohy si může vyzkoušet v jednom z těchto programovacích jazyků: Python, Java, JavaScript, C, C++, C#.

Na závěr zbývá poděkovat všem soutěžícím, ale především i Matouši Volfovi ze 3.B, který pro vás celého Pardubického hackera připravuje a také Luboši Zápotočnému - našemu absolventovi, který se podílí na zajištění celé platformy.

Jiří Formánek

Jiří Formánek
ředitel školy

Pardubický hacker - 1. zimní finále - fotogalerie

Správce pořizuje fotografie a videa z pořádaných akcí za účelem prezentace akce a informování veřejnosti o činnosti organizace jako veřejné instituce, a to na základě právního titulu veřejného zájmu dle čl. 6 odst. 1, písm. e) Nařízení č. 679/2016 Nařízení o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů. Organizace neposkytuje třetím osobám licenci k užití autorského díla dle zákona č. 121/2000 Sb. o právu autorském. Pořízená videa a fotografie je možné stahovat a užívat pouze v souladu s aktuálně účinným zněním zákona č. 121/2000 Sb. o právu autorském. V případě toho, že by někdo měl zájem stahovat obsah webových stránek za účelem dalšího šíření či rozmnožování, je potřeba zajistit si souhlas dokumentovaných osob. Organizace nenese odpovědnost za užívání a další zveřejnění fotografií a videí třetími osobami.