Kroužek programování pro žáky ZŠ

Chcete začít pomaličku s programováním a nevíte jak na to? Můžete zkusit náš kroužek programování pro žáky ZŠ. Začínáme od úplných základů. Kroužek vedou zkušení programátoři, takže když budete potřebovat pouze s něčím poradit a budete chtít pracovat na vlastních projektech, také není problém. Řešení se určitě najde.

Kroužek programování pro žáky základních škol

určeno pro: ZŠ 7.-9. třída
termín: Po 16:00-17:30
roční poplatek: 1.000,- Kč

Začínáme hodně zábavnou formou od úplných začátků programování Ozobotů (pomocí barevných kódů), takže to baví jak začátečníky, tak i ty, kteří se už s programováním někde potkali (protože s Ozoboty se nepotakli určitě). Je to dobré na pochopení pojmu algoritmus.

Pokračujeme programováním BBC micro:bitů, zde už je možné jak programování v BlockEditoru (vhodné pro začátečníky) tak i třeba pokročilejší programování v Javascriptu. Mezi prostředími je možné i přepínat. Zkusíme si vyrobit a naprogramovat i pár "fyzických" výtvorů jako třeba autíčko na dálkové ovládání, robotický prst apod.

Možná nakoukneme i na programování počítačových her v Microsoft Kodu Game Lab nebo se pustíme do programování Arduina. - Uvidí se podle složení kroužku a zájmu účastníků. Pokud by se našel opravdu "mega-pokročilý" účastník, můžeme ho přeřadit i do kroužku Programování+, který je však primárně určený jako rozšíření pro naše studenty.

Kroužek probíhá v termínu: 30.9.2019 - 25.5.2020

Termín úvodní schůzky: 30.9.2019, 16:00, učebna 202