Kroužky programování pro žáky ZŠ

Chcete začít pomaličku s programováním a nevíte jak na to? Můžete zkusit náš kroužek programování pro žáky ZŠ. Začínáme od úplných základů. Kroužek vedou naši studenti, takže nuda to rozhodně nebude. Když budete potřebovat pouze s něčím poradit a budete chtít pracovat na vlastních projektech, také není problém. Je nás tady jak psů - a co člověk, to počítačový šílenec. :-)

Kroužek programování pro žáky základních škol

určeno pro: ZŠ 7.-9. třída
1. kroužek - pro začátečníky: Po 16:30-18:00
2. kroužek - pro začátečníky: Út 16:30-18:00
3. kroužek - pro začátečníky: Čt 16:30-18:00
kroužek - pro mírně pokročilé: St 16:30-18:00
roční poplatek: 1.000,- Kč

Tady se můžete podívat na záznamy z lekcí v době covidu, kdy jsme kroužek vedli distančně: záznamy. Třeba se něco naučíte.

Letos otevřeme pouze formu "na místě". Počítáme ale i s tím, že nás COVID může přepnout na nějaký čas zase do on-linu.

Co vás na kroužku čeká?

Pro začátečníky:

Začínat budeme programováním v C# (WPF). Budeme programovat cca 10 aplikací, kde každá bude zaměřená na trošku jinou oblast programování.

• Můj první program - seznámení s VS 2019
  • Hra - hádání čísla (počítač vygeneruje číslo a já ho hádám)
  • Hra - Klikni na obrázek (počítač na náhodných místech generuje malé obrázky a mým úkolem je co nejdříve kliknout na obrázek, který se pak odstraní)
  • Hra - Videostop (počítč generuje 3 náhodná čísla (1-6) a úkolem je stisknout tlačítko v době, kdy je zobrazeno více stejných čísel)
  • Hra - Odkrývání obrázku (kurzorem myši postupně odkrývám obrázek a snažím se uhodnout, co na něm je)
  • Hra - Lodě (počítač vygeneruje na náhodná místa lodě a já postupně odkrývám jednotlivá políčka a snažím se trefit do políčka lodě)
  • ...

Pro mírně/ (možná i více) pokročilé:

Zcela popravdě, tady ještě vůbec nemáme představu. Povedou jej ale neskuteční kluci, (kteří jsou mimo jiné také členy Microsoft Student Training Centre) a mají fakt extrémně široké programátorské znalosti. Tady už to nemusí být úplně jenom hraní. Můžeme se pustit buď pořádně do desktopových aplikací, webových aplikací, cloudových řešení nebo i vývoj pro mobily. Uvidíme, jaká parta se nám tady sejde a co by se vlastně chtěli učit.

Kroužek probíhá v termínu: cca 3.10.2022 - 30.5.2023 (první týden v říjnu - poslední týden v květnu)

Termín úvodní schůzky: 26.9., 27.9. a 29.9.2022 16:30

Lektoři: