Kroužek programování pro žáky ZŠ

Chcete začít pomaličku s programováním a nevíte jak na to? Můžete zkusit náš kroužek programování pro žáky ZŠ. Začínáme od úplných základů. Kroužek vedou zkušení programátoři, takže když budete potřebovat pouze s něčím poradit a budete chtít pracovat na vlastních projektech, také není problém. Řešení se určitě najde.

Kroužek programování pro žáky základních škol

určeno pro: ZŠ 7.-9. třída
termín: Út 16:00-17:30
roční poplatek: 1.000,- Kč

Dokud to půjde, povedeme kroužek "normálně" prezenční formou. Pokud nám to COVID znemožní, jsme připraveni přejít na on-line formu kroužku pomocí Microsoft Teams.

Začínáme hodně zábavnou formou od úplných začátků programování Ozobotů (pomocí barevných kódů), takže to baví jak začátečníky, tak i ty, kteří se už s programováním někde potkali (protože s Ozoboty se nepotakli určitě). Je to dobré na pochopení pojmu algoritmus.

Pokračujeme programováním BBC micro:bitů, zde už je možné jak programování v BlockEditoru (vhodné pro začátečníky) tak i třeba pokročilejší programování v Javascriptu. Mezi prostředími je možné i přepínat. Zkusíme si vyrobit a naprogramovat i pár "fyzických" výtvorů jako třeba autíčko na dálkové ovládání, robotický prst apod.

Letos se chceme více věnovat už programování v C#. Ukazuje se nám, že čím dřív děti opustí grafické programování a přejdou na "normální" programovací jazyky, tím pro ně do budoucna lépe.

- Uvidí se podle složení kroužku a zájmu účastníků. Pokud by se našel opravdu "mega-pokročilý" účastník, můžeme ho přeřadit i do kroužku Programování+, který je však primárně určený jako rozšíření pro naše studenty.

Kroužek probíhá v termínu: 29.9.2020 - 22.5.2021

Termín úvodní schůzky: 29.9.2020, 16:00, učebna 202