Aktuality/Blog

Národní kolo KoduCup Česko 2018

10. ledna 2019, Pardubice: Delta - Střední škola informatiky a ekonomie pořádala již 3. ročník soutěže v programování žáků základních škol v prostředí Microsoft Kodu Game Lab. Podle Miroslava Dvořáka ze společnosti Microsoft se letošního ročníku zúčastnilo přes 350 soutěžících. Do finále postoupilo 38 soutěžících z devatenácti škol z celé republiky.

Výběr do Microsoft STC 2019

V úterý 27.11.2018 proběhl na soukromé škole DELTA výběr nominantů za Pardubický kraj do celostátního výběru do studijního programu Microsoft Student Training Centre.

1. ročník Hackathonu BBC micro:bit

V letošním roce zorganizovala soukromá Střední škola informatiky a ekonomie DELTA největší programátorskou akci ve svých dějinách. Pojmenovala ji Hackathon BBC micro:bit. Včetně školních kol se jí zúčastnilo 309 žáků z 27 základních škol a v roli lektorů se do ní zapojilo dalších 50 studentů z 5-ti středních škol zaměřených na informatiku.

KODU Cup 2017

Zatímco jinde se pořádají předvánoční akademie a besídky, studenti 1. ročníku soukromé střední školy informatiky a ekonomie DELTA zorganizovali 2. ročník Microsoft Kodu Cup Česko.

Regionální kolo hackathonu BBC micro:bit

Pardubice, 18.12.2017: Na soukromé Střední škole informatiky a ekonomie DELTA proběhlo regionální kolo hackathonu BBC micro:bit.

Akademie programování Kodu Game Lab 2017

Letos vyrazili studenti DELTY na 7 základních škol učit programování v Kodu Game Lab. Tentokrát ne pro CzechITas ale pro světový gigant v informačních systémech německý SAP.

Hackathon BBC micro:bit

9.10.2017 pořádáme 1. hackathon v programování BBC micro:bitu. Akce je určená zájemcům o počítače ze základních škol, kteří se chtějí naučit pracovat s novou deskou micro:bit.

Organizovali jsme finále Kodu Cupu Česko

Pardubice, 16.12.2016: Na Fakultu elektrotechniky a informatiky Univerzity Pardubice se tento pátek sjelo přes 40 příslušníků programátorského dorostu z téměř dvaceti škol z celé republiky. Konalo se zde finále historicky prvního Kodu Cupu Česko.

Fakulta elektrotechniky a informatiky Univerzity Pardubice hostila ajťáky ze StudNETu

Ajťácké soutěže byly doteď hlavně v Praze a Brně. S tím jsme se nehodlali spokojit, protože srdcem republiky jsou přeci Pardubice!!! Založili jsme soutěž středoškolských IT projektů Czech StudNET Awards.