Výběr do studijního programu Microsoft Student Training Centre 2019-21

12. 11. 2019

Přihláška do školního kola výběru do studijního programu Microsoft Student Training Centre 2019-21

Stejně jako každý rok i letos se na naší škole koná školní a posléze i krajské kolo výběru studentů do dvouletého studijního programu společnosti Microsoft tzv. STC (Student Training Centre).

Výběr u nás probíhá tříkolový - školní kolo - krajské kolo a celostátní kolo. Na konci je vybrána třicítka šťastlivců, kterým se Microsoft bude poměrně intenzivně věnovat.

Program je určen především pro studenty současného 2. ročníku, ale mohou se sem hlásit i prváci a třeťáci (maturanti už mají smůlu, protože program je dvouletý, takže ti to už nestihnou).

Více o STC: https://www.microsoft.com/cs-cz/education/students/stc

Jací studenti mají šanci?

• prezentační dovednosti (Nemusí být dokonalé, ale samozřejmě čím lepší tím větší šance. Porotě nejde o nějakou nacvičenou šarádu, ale o přirozené příjemné vystupování. V STC budete na prezentačních dovednostech dále poměrně intenzivně pracovat.),
  • zájem o technologie (Nemusíte být programátorským guru, ale samozřejmě opět čím víc toho už víte, čím jste v této oblasti aktivnější, tím lépe.),
  • chuť školit (Toto souvisí hodně s vaší budoucí náplní. Počítejte s tím, že nic není zadarmo a i Microsoft bude chtít péči, kterou vám věnuje, nějakým způsobem vrátit. Počítejte s tím, že vás bude "využívat" na své různé prezentační akce. Ale díky tomu se pořádně pocvičíte v prezentačních dovednostech, takže proč ne.),
  • výdrž (Budete muset porotu přesvědčit, že se budete ve svém volném čase s nadšením věnovat další vzdělávací aktivitě a že vám to nadšení vydrží celé dva roky. :-))

Dovolím si jednu radu na závěr. Zkuste porovnat dva způsoby přesvědčování:

• "Já to opravdu dva roky vydržím. Slibuji, že omezím všechny svoje volnočasové aktivity a uspořádám si školu tak, abych to všechno stihl..."
  • "Jsem zvyklý dotahovat věci do konce. V minulosti jsem třeba připravoval dva roky robota na soutěž RoboRave. I přes počáteční neúspěchy jsem to dotáhl až do celostátního finále."

nebo

• "Zajímám se o technologie. Vždycky jsem chtěl být programátorem."
  • "Od 8. třídy chodím na kroužek robotiky. Zvolil jsem střední školu se zaměřením na počítače. Rád si zjišťuji informace o novinkách, třeba na fóru xy, ab,..."

Vždy, když máte možnost, používejte na předvedení požadovaného nějaký KONKRÉTNÍ důkaz místo planých frází. Působí to daleko věrohodněji.

Důležité termíny

• do 19.11.2019 23:59 - vyplnění přihlášky,
  • 25.11.2019 16:00 - školní kolo (škola DELTA, učebna 111),
  • 28.11.2019 16:00 - krajské kolo (škola DELTA, učebna 111),
  • prosinec 2019 - celostátní kolo (Praha - sídlo Microsoftu)

Přihláška do STC - pouze studenti DELTY

Doporučuji věnovat vyplnění trošku času. Porotci budou mít vaše odpovědi k dispozici při hodnocení uchazečů.