Pardubický hacker 2023 - postup do celostátního finále

5. 2. 2023

Pořádáme celostátní finále soutěže v programování pro žáky základních škol.

Do prvního ročníku v programování žáků základních škol Pardubický hacker se podařilo přihlásit celkem 58 jedincům. Už jen pro přihlášení museli předvést netriviální programátorské dovednosti. Rozumí způsobu, jak počítač kóduje abecedu a poradili si i s Caesarovou šifrou. To by nezvládli bez alespoň základní znalosti programovacího jazyka a slušné dávky inteligence.

Po registraci čekaly soutěžící další 3 programátorské úlohy o jejichž řešení se neúspěšně pokusili 274x. Jako správní hackeři se však ani tím nedali odradit, mnohé se na řešení naučili a veškerá píle nakonec vedla i k 51 úspěchům. Nejlepších 15 hackerů dokázalo vyřešt všechny tři příklady a dalších 6 uspělo alespoň u jedné úlohy. Do finále jsme se nakonec rozhodli pozvat všechny, kteří vyřešili alespoň 1 úlohu. A dále jsme udělili divoké karty dvěma borcům, kteří prošli přihlašovacím sítem, pokusili se (byť neúspěně) o řešení úloh a jsou z Pardubic (a tudíž na finále nepocestují přes celou republiku).

Finalisté Pardubického hackera

Celostátní finále soutěže Pardubický hacker

Jelikož jsou finalisté z celé republiky (od Litoměřic až po Karvinou), tak až do půlky března neexistuje žádný termín, kde by aspoň někdo neměl jarní prázdniny. Vybrali jsme nakonec takový termín, který se kryje s prázdninami pouze jedinému finalistovi (za což se do Oloumoce omlouváme). Finále se uskuteční v úterý 28. února 2023 od 10:00 na škole DELTA - Střední škola informatiky a ekonomie, Pardubice, Ke Kamenci 151, 530 03 Pardubice.

Finalistům budeme zasílat e-mail s podrobnými informacemi. Jelikož je Pardubický hacker soutěž pro žáky ZŠ (a dosud známe o účastnících pouze nickname a e-mail), bude účast ve finále podmíněna potvrzením o studiu ze základní školy (nebo gymnázia pro žáky nižšího stupně víceletých gymnázií). Všechny finalisty prosíme o potvrzení jejich účasti ve finále zde: https://forms.gle/nHLKXFvr2VWRh1Y37.

Finále si užijte! Všem držíme pěsti a už se na vás těšíme.