Akademie programování Kodu Game Lab 2017

16. 11. 2017

Letos vyrazili studenti DELTY na 7 základních škol učit programování v Kodu Game Lab. Tentokrát ne pro CzechITas ale pro světový gigant v informačních systémech německý SAP.

Studenti soukromé Střední školy informatiky a ekonomie DELTA Pardubice vyrazili na 7 základních škol po Pardubicku a okolí seznámit své mladší spolužáky s principy programování. Připravili pro ně 10 hodin výuky v prostředí jednoduchého herního enginu Microsoft Kodu Game Lab.

"Nejlepším programátorem z naší skupiny byl Kuba Švec. Nainstaloval si prostředí i doma na svém počítači a hry, které naprogramoval, byly prostě parádní," řekl Adam Číža, lektor a také čerstvý absolvent pardubické Základní školy Štefánikova. "Pro žáky to byla vlastně zábava, a při tom se učili základy objektového programování. Jejich výsledky nás velice překvapily," dodal Číža. "O programování byl mezi žáky velký zájem. Kluci byli moc šikovní," řekla paní učitelka Urbanová, která by podobnou akci za rok ráda zopakovala.

Předávání diplomů z Akademie programování Kodu Game Lab na ZŠ Štefánikova. Lektoři Adam Číža a Mark Bashkin - studenti 1. ročníku Střední školy informatiky a ekonomie DELTA.

​Kodu Cup Česko

Akademií programování to však nekončí. "Ti nejlepší programátoři se mohou přihlásit do soutěže podporované MŠMT a českým Microsoftem Kodu Cup Česko," říká Jiří Formánek, ředitel soukromé Střední školy informatiky a ekonomie DELTA. "Kodu Cupy se pořádají napříč celou Evropou a v České republice se bude letos konat 2. ročník," vysvětluje Formánek. Ceny jako Xbox nebo notebook musí být pro mladé programátory více než lákavé.

Akademie programování KODU Game Lab se v letošním roce zúčastnilo celkem 7 škol:

• ​ZŠ Štefánikova, Pardubice,
  • ZŠ Bratří Čapků, Ústí nad Orlicí,
  • ZŠ Třebovská, Ústí nad Orlicí,
  • ZŠ Ústecká, Česká Třebová,
  • ZŠ Radvanice,
  • ZŠ a MŠ Františka Škroupa, Osice,
  • ZŠ Cerekvice nad Bystřicí

9 studentů prvního ročníku seznámilo s programováním celkem 124 žáků. Tuto akci po tři roky zastřešovaly CzechITas. Letos ji podpořila TechSoup Česká republika, nadace německého softwarového gigantu SAP, v rámci akce Meet and Code.