Aktuality/Blog

3x postup na Expo Science AMAVET 2022

Pardubice, 17.3.2022: Všechny 3 projekty našich studentů postoupily do národního finále Expo Science AMAVET 2022.

EXPERIA GROUP, s.r.o. - Pardubice

• Správa výpočetní techniky,
  • Operátor Helpdesku,
  • Správce sítě,
  • Programátor

Lyžák pro druháky - náhrada za loňský Covid

Nějaký Covid nás nemůže zastavit. :-) Loňský zrušený lyžák jsme nynějším druhákům nahradili letos.

Vizualizace aktuální polohy vozů Pardubické MHD

Studenti 3. ročníku Jan Volhejn a Jakub Kacálek připravili pro Dopravní podnik města Pardubice on-line vizualizaci pohybu vozů MHD. Při čekání na zastávce si můžete zjistit, kde přesně se "váš" autobus právě zasekl.

Pořádáme 1. ročník soutěže studentských krátkých filmů Pardubický kraťas 2022

Tak už jsme dozráli i v oblasti počítačové grafiky a už i zde pořádáme celostátní soutěže. A protože se toho chopil pan učitel Richard Brun bývalý kameraman České a všech možných dalších televizí, tak se nedržíme při zdi.

Filmová soutěž Pardubický kraťas je určena pro středoškoláky i žáky 2. stupně základních škol z celé České republiky.

DanComputers IT servives, s.r.o. - Pardubice

• IT technik (diagnostika a opravy PC/NTB, prodej elektroniky)

Úspěchy ve 3 soutěžích v tomto týdnu

Červený diplom z Microsoft STC, postup do kraje v FVTP a dvojnásobná účast v celostátním kole Kasiopei MatFyzu - to vše stihli naši studenti v tomto týdnu.

Freelo.cz - Pardubice

• Back-end developer (PHP 8, Nette,...)
  • Rodilé mluvčí pro překlady a lokalizaci (Velká Británie, Španělsko, Německo, Polsko, Dánsko, Holandsko, Estonsko, Lotyšsko, Rumunsko, Bulharsko,...)
  • "Uživatelská/technická podpora aplikace s přesahem do marketingu" :-) (oficiální název pozice: "Support & Account manager")

2KConsulting.cz - Olomouc (remote)

• Tvorba a údržba webových stránek,
  • Penetrační testování,
  • Tvorba mobilních aplikací,
  • Tvorba a údržba informačních systémů,
  • Grafika, marketingové materiály, sociální sítě

CzechGroup.cz - Česká Třebová (remote)

• Front-end kodér (HTML, CSS, ideálně +: JS - BEM, SASS, VueJS, Latte šablony - je možno doučit)
  • Back-end developer (PHP, Nette,...)
  • Markeťák/copywriter

Lyžák 2022 aneb Per ardua ad Astra

Letošnímu lyžáku božstva nepřála. Ale překážky jsme překonali a nakonec se i ty hvězdičky ukázaly.

2 studenti vybráni do Microsoft Student Training Centre

Microsoft vybral další dva studenty DELTY do dvouletého studijního programu STC.

Letošní Bobřík informatiky - 3 vítězové a 13 postupů do krajského kola

V letošním Bobříku informatiky dosáhli 3 studenti z naší školy v nejvyšší kategorii SENIOR plného počtu bodů. Z účastníků ústředního kola v Pardubickém kraji budou studenti DELTY tvořit téměř polovinu.

Spolupráce Foxconnu a DELTY na studentských projektech

Pět týmů ze Střední školy informatiky a ekonomie DELTA dostalo příležitost prezentovat své studentské projekty před hvězdnou porotou složenou z nejužšího vedení Foxconnu v ČR.

Na FOMEITOP 2021

Návštěva u největšího prodejce fototechniky v České republice

Adapťák 2021

Podívejte se, jak jsme si užili letos adaptační kurz ve Zbraslavicích.

2. místo v celostátním kole Soutěže v programování MŠMT - 2021

Po vítězství v Pardubickém kraji se Matěj Půhoný v ústředním kole umístil na celkovém skvělém 2. místě v ČR.

2. místo v celostátním kole Středoškolské odborné činnosti 2020/21

Vít Falta se po vítězství v krajském kole Středoškolské odborné činnosti umístil v celostátním kole na výborném 2. místě v ČR.

Ocenění Talent Pardubického kraje za rok 2020 získali Michal Špitálský a Jakub Tesařík

Ocenění získala dvojice nyní již absolventů soukromé školy Informatiky a ekonomie DELTA v oboru humanitním.

Zdeněk Picpauer - cena starosty města Poděbrady

Zdeňkův film Léta dozrávání získal další cenu - tentokrát cenu starosty města Poděbrady na filmovém festivalu OFF 2021.