Aktuality/Blog

Stáže z Londýna, aneb „Milý deníčku...“

15 studentů informatiky se vypravilo na měsíc do Londýna na stáže v místních IT firmách. Přečtěte si vyprávění Míry Vargy, jednoho ze stážistů.

Adapťák 1. ročníků 2018

Zážitky z adaptačního kurzu 1. ročníku - Zbraslavice 2018.

Londýnské stáže 2018 – preludium (cesta a rozkoukávačka)

Cesta na londýnské stáže a rozkoukávání v Londýně

Vítězství v ústředním kole SOČ 2018

Olomouc, 17.6.2018: Daniel Krejčí   se svým maturitním projektem "Lovci perel" zvítězil v ústředním kole 40. ročníku Středoškolské odborné činnosti v kategorii Informatika, jehož slavnostní zahájení proběhlo v aule Pedagogické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci.

Vítězství v informatice v SOČce - krajské kolo

Chrudim, 10.5.2018: Daniel Krejčí, se svým informačním systém pro knihovny Lovci Perel zaujal porotu natolik, že zvítězil i v krajském kole Středoškolské odborné činnosti v oboru Informatika a postupuje do ústředního kola v Olomouci.

Vítězství v Grandfinále Prezentiády 2018 v Brně

Miroslav Varga a Vítek Lustyk se stali absolutními vítězi Prezentiády 2018. V Brně porazili všechny týmy z Česka i Slovenska.

Soutěž v programování - souboj Davida s Goliášem

Letošní krajské kolo soutěže v programování pořádané MŠMT bylo druhé nejúspěšnější v historii školy DELTA. A opět si několik studentů vysoutěžilo přijetí na VŠ bez přijímaček.

Podpora Elektráren Opatovice

Opatovice, 24.4.2018: Elektrárny Opatovice finančně podpořily dva projekty našich studentů. Děkujeme. :-)

1. a 3. místo v SOČce

Chrudim, 12.4.2018: Letošního 40. ročníku středoškolské odborné činnosti se v oboru Informatika v okresech Pardubice a Chrudim účastnilo celkem 5 projektů. Studenti ze soukromé školy informatiky a ekonomie DELTA se předvedli ve výborném světle. Daniel Krejčí zvítězil a Tomáš Faltejsek s Miroslavem Vargou skončili třetí. Dan Krejčí zároveň postupuje do krajského kola, kde mu budeme držet palce.

Účast v grandfinále prezentiády zachránila WildCard

Miroslav Varga a Vítek Lustyk skončili v soutěži prezentačních dovedností Prezentiáda na výborném druhém místě. Obhájili tak stříbro z předminulého ročníku. Svým výkonem však porotu přesvědčili natolik, že dostali divokou kartu a postupují do mezinárodního finále do Brna.

Expo Science AMAVET 2018

Pardubice, 8.-9.3.2018: Dva IT projekty postoupily do ústředního kola EXPO Science AMAVET 2018. Konkrétně maturitní projekt Daniela Krejčího Lovci Perel a potom projekt na výukové využití virtuální reality EduVR kluků z druháku, jmenovitě Karla Koudelky, Michala Špitálského, Martina Rohra a Jirky Falty.

1. ročník Hackathonu BBC micro:bit

V letošním roce zorganizovala soukromá Střední škola informatiky a ekonomie DELTA největší programátorskou akci ve svých dějinách. Pojmenovala ji Hackathon BBC micro:bit. Včetně školních kol se jí zúčastnilo 309 žáků z 27 základních škol a v roli lektorů se do ní zapojilo dalších 50 studentů z 5-ti středních škol zaměřených na informatiku.