Aktuality/Blog

Oponenti z firem a vysokých škol

Závěrečné práce našich maturantů oponovali lidé z vysokých škol a firem. Určitě není na škodu, když se na vaši práci podívá například proděkan pro studijní záležitosti Fakulty informačních technologií ČVUT v Praze Ing. Miroslav Balík, Ph.D. nebo předseda Jednoty školských informatiků z MFF UK Mgr. Daniel Lessner, Ph.D.

Postup na Vernadského soutěž do Moskvy

8.-12.dubna, Rusko, Moskva: Martin Rohr a Vít Falta ze soukromé střední školy informatiky a ekonomie DELTA byli vybráni mezi pětici mladých talentů z Pardubického kraje, kteří jeli představit své projekty na soutěž do Moskvy.

SOČ 2019 všechny 3 projekty z DELTY postoupily do krajského kola

V oboru 18 - Informatika postoupily do krajského kola pouze projekty ze soukromé SŠ informatiky a ekonomie DELTA.

Ceny na Expo Science AMAVET 2019

4.-5. dubna 2019, Praha: Ve finále Expo Science AMAVET získali Luboš Zápotočný zvláštní cenu Intel Excellence in Computer Science Award a Filip Botai cenu děkana Fakulty jaderné a fyzikálně inženýrské ČVUT.

Úspěšný debut mladého filmaře

22.-23. března 2019, Dvůr Králové nad Labem: Zdeněk Picpauer úspěšně debutoval na celostátní přehlídce filmové tvorby Zlaté slunce 2019 ve Dvoře Králové nad Labem. Se svojí prvotinou "Tico-tico no Fubá aneb co se může přihodit" zvítězil v českém zemském kole a postoupil do celostátního kola do Blanska.

Největší úspěch DELTY v soutěži FVTP v její dosavadní historii

Všech pět projektů ze soukromé střední školy informatiky a ekonomie DELTA postoupilo do národního finále Expo Science AMAVET na Akademii věd v Praze. Navíc dva studenti postoupili i na Vernadského soutěž do Moskvy.

FVTP 2019 - DELTA dominuje v oboru informatika

Pardubice, 20.2.2019: Všech 5 informatických projektů studentů soukromé školy informatiky a ekonomie DELTA postupuje do krajského kola soutěže. Dle hodnotitelské komise navíc svojí kvalitou výrazně převyšují informatické projekty z ostatních škol.

Maturitní ples Delty 2019

Pardubice, 25. ledna 2019: Letošní maturitní ples se konal v duchu dvacátých let minulého století, době bujarých večírků a oslav. Byl monstrózní a doufáme, že si jej všichni užili.

Lyžák 2019

27 studentů prvního ročníku vyrazilo na 5-ti denní kurz na lyžařský a snowboardový kurz do Velké Úpy. Počasí nám přálo, celý týden bylo kolem nuly a hlavně spousta prašánku.

Národní kolo KoduCup Česko 2018

10. ledna 2019, Pardubice: Delta - Střední škola informatiky a ekonomie pořádala již 3. ročník soutěže v programování žáků základních škol v prostředí Microsoft Kodu Game Lab. Podle Miroslava Dvořáka ze společnosti Microsoft se letošního ročníku zúčastnilo přes 350 soutěžících. Do finále postoupilo 38 soutěžících z devatenácti škol z celé republiky.

Přihlášky - stáže Londýn 2019

A je to tady. Otevíráme přihlášky na praxe do Londýna pro příští rok - září 2019.

Mladý talent Pardubického kraje 2018

V letošním vyhlašování nejlepších studentů Pardubického kraje měla střední škola informatiky a ekonomie DELTA hned dva oceněné. Byli jimi Miroslav Varga a Daniel Krejčí.

Delta přistavuje nový pavilon

Do konce roku 2019 vybuduje soukromá škola DELTA nový pavilón odborných učeben. Projekt je spolufinancován z projektu ITI.

Výběr do Microsoft STC 2019

V úterý 27.11.2018 proběhl na soukromé škole DELTA výběr nominantů za Pardubický kraj do celostátního výběru do studijního programu Microsoft Student Training Centre.

Bobřík informatiky 2018

Opět jsme se po roce účastnili soutěže v logickém myšlení Bobřík informatiky. A opět studenti nezklamali a vybojovali krásné výsledky.

Oceňování nejlepších studentů Pardubic za školní rok 2017/18

Na letošním oceňování nejlepších studentů Pardubic měla soukromá škola DELTA celkem devět zástupců

Akademie programování pro ZŠ 2018

Letos představujeme základním školám programování pomocí Ozobotů - maličkých robůtků, které se programují pomocí barevných kódů.

Stáže z Londýna, aneb „Milý deníčku...“

15 studentů informatiky se vypravilo na měsíc do Londýna na stáže v místních IT firmách. Přečtěte si vyprávění Míry Vargy, jednoho ze stážistů.

Adapťák 1. ročníků 2018

Zážitky z adaptačního kurzu 1. ročníku - Zbraslavice 2018.

Londýnské stáže 2018 – preludium (cesta a rozkoukávačka)

Cesta na londýnské stáže a rozkoukávání v Londýně