Školní rok 2023/24 - rozvrhy, obědy

21. 7. 2023

Rozvrh a zajištění obědů na školní rok 2023/24.

Plánovaný rozvrh na školní rok 2023/24

Takto je připravený rozvrh na školní rok 2023/24. Do systému Bakaláři, kde jej uvidíte "normálně" jako webovou stránku a bude se do něj promítat i aktuální suplování, jej přeneseme v přípravném týdnu (poslední srpnový týden). Toto je jenom PrintScreen ze softwaru pro tvorbu rozvrhu, abyste aspoň věděli, ve které dny máte odpolední vyučování.

V rozvrhu se nějakým zázrakem podařilo vyřešit dělení 3. ročníku na maturitní semináře (bývalá zaměření) - viz. čtvrtek. Vězte, že jste se rozdělili podle různých kombinací na 12 skupin! Nu co už, co bychom pro vás neudělali.

Rozvrhy 2023/24

Obědy

Jak jste už byli informováni, tak bohužel po 20ti letech bezproblémové spolupráce se od září již nebudeme moci stravovat v jídelně Gymnázia Dašická. (Budou tam místo nás chodit studenti SPŠE a Střední potravinářské školy, kterým zavřeli jejich dosavadní jídelnu.) Tuto informaci jsem se dozvěděl 14 dní před začátkem prázdnin a vězte, že jsem dělal skutečně vše, co bylo v mých silách, abych zajistil od září stravování pro naše studenty.

Stravování se podařilo zajistit následujícím způsobem.

• Střední zdravotnická škola, cena oběda: 46,- Kč,
  • menu v hotelu Zlatá Štika, cena oběda: 110,- Kč,
  • 2 mikrovlnky ve škole na ohřátí vlastního doneseného oběda,
  • jídelna na Domově mládeže Rožkova (pouze pro ubytované), cena 40,- Kč.

Výhody / nevýhody jednotlivých způsobů stravování

Způsob stravováníVýhodyNevýhody
Střední zdravotnická škola
  • cena: 46,- Kč,
  • "socializace" našich IŤáků :-)
  • vzdálenost od školy (7 min. MHD),
  • čekání na MHD,
hotel Zlatá Štika
  • kvalita jídla - viz. jídelníček,
  • kultura stolování,
  • vzdálenost od školy (docházková vzdálenost 11 min.).
  • nemusí se čekat na MHD,
  • lokalita - je to směrem do centra Pardubic
  • cena: 110,- Kč
mikrovlnky ve škole
  • asi nejlevnější,
  • nejpohodlnější
  • omezené množství mikrovlnek (je ale možné posílit - byť by to znamenalo nové elektrické rozvody),
  • nejpracnější,
  • nízká kultura stolování
jídelna Domova mládeže Rožkova
  • cena: 40,- Kč,
  • lokalita (už jsou "doma")
  • pouze pro ubytované na Domově mládeže,
  • pouze, když nenásleduje odpolední výuka

Odpolední výuka

Pokud budou mít studenti odpolední výuku - viz. rozvrh, bude možná problematické stíhat obědy na Střední zdravotnické škola. Zde jsou stávající jízdní řády:

V tuto chvíli jednáme s Dopravním podnikem města Pardubice na úpravě jízdního řádu tak, aby co nejvíce vyhovoval. Pravděpodobně se podaří dojednat v době obědů zajíždění linek 12 a 28 až ke Střední zdravotnické škole. Jednáme i o časovém posunu linky č. 27. Bohužel však jízdní řád musí navazovat taky na konce směn Foxconnu a musí vyhovovat i Střední zdravotnické škole, takže uvidíme, co nakonec bude možné. Další variantou je mírné prodloužení přestávek mezi 4/5, 5/6 a 6/7 vyučovací hodinou. Více budeme vědět koncem srpna.

Stravování v hotelu Zlatá Štika

Abychom co nejvíce zjednodušili stravování ve Zlaté Štice, budeme si muset vytvořit informační systém a mobilní aplikaci na objednávání obědů a placení dopředu - jak ve školní jídelně. Není provozně možné, aby přišlo neohlášených 100 lidí v době oběda, chtělo jídlo a platit hotově. - Začátkem září si na to uděláme hackathon, kde IS navrhneme a vyvineme - popravdě není to zas nic tak světoborného. :-)

Výhled do budoucna

Vše výše popsané ohledně obědů jsou pouze plány. Teprve provoz ukáže, která zařízení a jak budou studenti skutečně využívat. Snažili jsme se ale vše domluvit tak, aby to bylo reálně možné.

Je také možné, že provoz ukáže, že jídelna Gymnázia Dašická je pro studenty SPŠE a Střední potravinářské školy přeci jenom příliš daleko a že ji reálně nebudou příliš využívat. Potom bychom se pravděpodobně mohli vrátit od ledna zpět na Gymnázium Dašická.

Přihláška ke stravování na Střední zdravotnické škole