Aktuality/Blog

Letošní maturanti se opět umístili v nejužší špičce České republiky

2. v matematice, 4. v angličtině a 15. v českém jazyce - to je umístění letošních maturantů z DELTY mezi všemi 230 technickými odbornými školami z celé ČR.

Čestné uznání z filmového festivalu Poděbrady OFF

Film POŠKOLA autorů Davida Pavlíka a Frederika Černíka získal Čestné uznání poroty na filmovém festivalu studentských filmů Poděbrady OFF. Z celkových 96 filmů bylo oceněno 14.

Výsledky státní maturity 2022 - TOP 5 v ČR

Podle předběžných výsledků se informatici ze soukromé školy DELTA umístili mezi pěti nejlepšími odbornými školami v ČR v angličtině i v češtině. Z matematiky letos maturovali pouze dobrovolně.

Výsledky přijímacího řízení pro školní rok 2022/23

Průměrný bodový zisk uchazečů na naši školu z přijímací zkoušky z matematiky byl 31,48 bodů (průměr ČR 22,75 bodů; průměr gymnázií v ČR 31,90 bodů) a z českého jazyka 31,21 bodů (průměr ČR 27,85 bodů). Pro splnění kritérií přijímacího řízení pro první kolo jste tedy potřebovali z každého předmětu minimálně 24 bodů. Pojďte se podívat, jak jste dopadli.

1. a 3. místo v krajském kole SOČ 2022

Již pátým rokem vyhrávají studenti soukromé Střední školy informatiky a ekonomie DELTA krajské kolo Středoškolské odborné činnosti v oboru Informatika.

Elektrárny Opatovice finančně podpořily čtyři projekty našich studentů

V soutěži Elektráren Opatovice zaujaly studentské projekty z DELTY porotu natolik, že se rozhodla je finančně podpořit celkovou částkou 75 tisíc Kč.

Výsledky přijímacího řízení – informace pro uchazeče

Zde najdete harmonogram přijímacího řízení a schéma celého procesu.

1. a 2. místo v krajském kole Soutěže v programování MŠMT 2022

Patrik Číhal a Matěj Neumann obsadili první dvě místa v krajském kole Soutěže v programování MŠMT.

Předání ocenění nejlepším studentům Pardubic 2021

Za školní rok 2020-21 převzalo ocenění 7 studentů z DELTY.

Postup na mezinárodní soutěž v Pekingu Beijing Youth Science Creation Competition

Michal s Pepou získali prestižní cenu Českého svazu vědeckotechnických společností a postoupili na mezinárodní soutěž do Pekingu Youth Science Creation Competition. Ve finále Expo Science AMAVET je doprovodili další dva projekty jejich spolužáků.

Na střelnici lukostřeleckého klubu Kentaur

4.4. ve 4 hod. odpoledne 4.B bez 4 absentujících...

1. ročník soutěže studentských krátkých filmů Pardubický kraťas

07.04.2022, Pardubice: Na Střední škole informatiky a ekonomie DELTA Pardubice proběhl 1. ročník soutěže studentských krátkých filmů Pardubický kraťas.

1. a 6. místo v okresním kole olympiády v angličtině a 3. místo v Matematickém klokanovi

V okresním kole olympiády v anglickém jazyce naši studenti excelovali.

Dílčí hodnocení uchazečů v rámci přijímacího řízení pro školní rok 2022/23

Bodový zisk uchazečů v jednotlivých kritériích (prospěch na ZŠ, prokazatelný dlouhodobý zájem o obor)

DELTA - nejúspěšnější školou v Pardubickém kraji v soutěží Bobřík informatiky 2022

z 16-ti úspěšných řešitelů celostátního kola bylo v Pardubickém kraji 10 z DELTY.

3x postup na Expo Science AMAVET 2022

Pardubice, 17.3.2022: Všechny 3 projekty našich studentů postoupily do národního finále Expo Science AMAVET 2022.

EXPERIA GROUP, s.r.o. - Pardubice

• Správa výpočetní techniky,
  • Operátor Helpdesku,
  • Správce sítě,
  • Programátor

Lyžák pro druháky - náhrada za loňský Covid

Nějaký Covid nás nemůže zastavit. :-) Loňský zrušený lyžák jsme nynějším druhákům nahradili letos.

Vizualizace aktuální polohy vozů Pardubické MHD

Studenti 3. ročníku Jan Volhejn a Jakub Kacálek připravili pro Dopravní podnik města Pardubice on-line vizualizaci pohybu vozů MHD. Při čekání na zastávce si můžete zjistit, kde přesně se "váš" autobus právě zasekl.

Pořádáme 1. ročník soutěže studentských krátkých filmů Pardubický kraťas 2022

Tak už jsme dozráli i v oblasti počítačové grafiky a už i zde pořádáme celostátní soutěže. A protože se toho chopil pan učitel Richard Brun bývalý kameraman České a všech možných dalších televizí, tak se nedržíme při zdi.

Filmová soutěž Pardubický kraťas je určena pro středoškoláky i žáky 2. stupně základních škol z celé České republiky.