Aktuality/Blog

Francie - poslední den a návrat

Na závěr našeho pobytu pro nás Francouzi zorganizovali party. Cestou zpět jsme se stavili na Eiffelovce.

Francie - den 10.

Ve Francii je krásné žít, ale pracovat bych zde nemohl.

Francie - den 9.

Prohlídka Futuroskopu byla naprosto úžasná. Něco takového zkrátka v Česku zatím není. 4D Minimojové byly vyhlášeni nejlepší atrakcí na světě.

Francie - den 8.

Po víkendu mírně odpočinkový program: dopoledne práce na projektu a odpoledne výlet na Chateau de Crazannes.

Francie - víkend na ostrově Île d'Oléron

Ve zkratce: ústřicová farma, pádlování na prkně, prohlídka lesa, návštěva majáku a piknik na pláži.

Francie - den 5.

Navštívili jsme jadernou elektrátnu v Blayais, Citadelu de Vauban a starobylou rybářskou vesničku téměř u Atlantiku Talmont sur Gironde.

Francie - den 4.

Dnešní den jsme strávili v Bordeaux. Dopoledne prohlídkou výzkumného centra CENBG (Centre Etudes Nucléaires de Bordeaux Gradignan) a odpoledne prohlídkou města.

Francie - den 3.

Dopoledne jsme zpracovávali data z detektorů kosmického záření, pak slavnostní přivítání na radnici a odpoledne Lov mrchožroutů.

Výměnný pobyt ve Francii - den 2.

Po přivítání ředitelem školy a prohlídce následovala exkurze do města Cognac do výrobny nejlepšího koňaku na světě rodinné firmy Martell.

Výměnný pobyt ve Francii - cesta a den 1.

Uff. Cesta je úspěšně za námi. Studenti jsou v rodinách a zítra ráno začíná oficiální program.

Bronz z letošního JuniorInternetu putuje do Pardubic

Praha, 28.3.2015: Mládí vpřed! Na letošním JuniorInternetu obsadil Daniel Krejčí z 1.B třetí místo.

FVTP 2015 - 2 projekty ve finále Expo Science AMAVET

Nejlepší žáci základních a středních škol se utkali se svými projekty v 8. ročníku Festivalu vědy a techniky pro děti a mládež v Pardubickém kraji. Dva projekty od nás postupují do finále.

Soutěž v programování - okresní kolo letos 1. a 3. místo a další 4 v první desítce

Pardubice, 11.3.2015: V letošním již 29. ročníku soutěže MŠMT v programování postupuje 6 žáků z naší školy do krajského kola. Obsadili 1., 3., 6., 7., 8. a 10. místo.

Dopravní podnik města Pardubic a.s. započal spolupráci se SŠ informatiky a ekonomie Delta

Pardubice, 4. března 2015: Dopravní podnik města Pardubic a.s. začal spolupracovat na zvýšení bezpečnosti IT technologií s šestnáctiletým studentem soukromé Střední školy informatiky a ekonomie DELTA, Josefem Gajdůškem.

Přichází další výsledková sezóna a jsou tady první letošní úspěchy na soutěžích

Tak k nám pomaličku přichází jaro a už se ptá, co že jsme to dělali na podzim a v zimě. Pracovali jsme, pilně jsme pracovali. A jsou tady první výsledky.

Pepa Gajdůšek zvítězil v Code-in a pojede do centrály Googlu

Google Code-in je mezinárodní programátorská soutěž vyhlašovaná společností Google pro studenty ve věku 13-17 let.

Fakulta elektrotechniky a informatiky Univerzity Pardubice hostila ajťáky ze StudNETu

Ajťácké soutěže byly doteď hlavně v Praze a Brně. S tím jsme se nehodlali spokojit, protože srdcem republiky jsou přeci Pardubice!!! Založili jsme soutěž středoškolských IT projektů Czech StudNET Awards.

Fotoateliér a tablety

Na naší škole vznikl fotoateliér a nová mobilní učebna tabletů.

Školní kolo PIšQworek

Ve čtvrtek se na naší škole uskutečnilo školní kolo soutěže ve hře PIšQworky. Do oblastního kola postoupil tým Prohráli.

Ocenění nejlepších studentů Pardubic za školní rok 2013/14

Tři naši studenti obdrželi čestná uznání od Magistrátu města Pardubice spojená s finanční odměnou.