Do celostátního kola Soutěže v programování MŠMT postoupilo nejvíce účastníků opět z naší školy

22. 5. 2021

Studenti DELTY potvrdili, že patří v programování v ČR k naprosté špičce. Nejvíce účastníků celostátního kola Soutěže v programování postoupilo ze soukromé školy informatiky a ekonomie DELTA.

Celostátní kolo soutěže v programování - 4 postoupivší z DELTY

Do celostátního kola soutěže v programování v kategorii Web postoupil Matěj Půhoný a v kategorii Programovací jazyky mládež jej doprovodí jeho spolužáci Jan Volhejn, Pavel Špryňar a Michal Maděra. Do celostátního kola postoupilo nejvíce studentů z naší školy (stejně jako v předchozím ročníku).

V obou hlavních kategoriích postupuje každoročně do celostátního kola obvykle dvacítka nejlepších programátorů z celé České republiky. Je skvělé, že z naší školy máme opět nejsilnější zastoupení. Všichni si svým postupem zajistili přijetí na libovolnou vysokou školu zaměřenou na IT v ČR bez přijímacích zkoušek. Všem postoupivším blahpřejeme a držíme pěsti do celostátního kola.

Blahopřejeme k postupu v kategorii základních škol i Danielu Markovi ze ZŠ Resslova a těšíme se na jeho nástup od 1. září. :-)