Vítězství v krajských kolech všech relevantních soutěží

29. 4. 2021

Studenti DELTY letos ukořistili všechny skalpy - vítězství v Středoškolské odborné činnosti i v obou kategoriích Soutěže v programování.

Navzdory covidu jsme ani letos nerezignovali na účast našich studentů v odborných soutěžích. Studenti zde porovnávají své schopnosti a dovednosti s těmi nejlepšími, ale v soutěžích mohou především předvést, jak skvělí ve své odbornosti doopravdy jsou. Úspěchy v soutěžích je také často zbaví starostí s přijímacími zkouškami na jejich vysněnou vysokou školu - jsou přijati "bez přijímaček".

Soutěž MŠMT v programování (34. ročník)

Soutěž v programování má dvě hlavní kategorie: Aplikovaný SW - tvorba webových stránek (tzv. Web) a Programovací jazyky. V kategorii Web zvítězil letošní maturant Matěj Půhoný. Jeho úspěch ještě podtrhli na 5. a 6. místě Jakub Kacálek (2.A) a Marek Fadrný (3.B), kteří mohou soutěžit ještě i v příštích letech.

V kategorii Programovací jazyky zvítězil student 2.(!!!) ročníku Jan Volhejn, na 3. místě skončil velice talentovaný student 1.(!!!) ročníku Pavel Špryňar a na 5. a 6. místě skončili studenti Michal Maděra a Vít Falta. První desítku uzavíral Bořek Bartolšic z 3.B. Nízký věk úspěšných studentů je velkým příslibem i do budoucích ročníků této soutěže.

O postupu do celostátního kola se rozhodne po vyhodnocení všech krajských kol. Vybírá se 30 nejlepších z celé ČR v každé kategorii podle bodového zisku.

Výsledky - kategorie Programovací jazyky

8.Štěpán KarlovecDELTA9
9.Roman CahaSPŠE8
10.Josef KahounDELTA7,5

Středoškolská odborná činnost (43. ročník)

V krajském kole Středoškolské odborné činnosti v oboru 18 - Informatika letos zvítězil Vít Falta se svým maturitním projektem BurzaŠkol.Online. Ve stejném oboru skončil na 3. místě Matěj Půhoný s projektem locate.it. 2. místo v oboru 15 - Teorie kultury obsadil Zdeněk Picpauer.

Vítek postupuje do celostátního kola, které se bude konat 11.-13. června. Za poslední 4 roky (kdy se DELTA SOČky účastní), nepoznalo krajské kolo v oboru Informatika jiného vítěze než studenta DELTY.

Všem studentům blahopřejeme k jejich výsledkům a těm mladším držíme pěsti do dalších let, aby je získané zkušenosti dovedly v budoucnu k ještě větším úspěchům.

Pěsti držíme také všem postoupivším do celostátních kol.