Aktuality/Blog

Vítek Falta s Matějem Půhoným se umístili na 2. místě v Královéhradeckém programátorském hackathonu

Letošní hackathon nazvaný Open Data Hackathon organizovalo Technologické centrum Hradec Králové za podpory Královéhradeckého a Pardubického kraje, města Hradec Králové a dalších.

Mezi nejlepšími studenty Pardubic za školní rok 2019-20 má SŠ DELTA čtyřnásobné zastoupení

Zdeněk Picpauer, Michal Špitálský, Jakub Tesařík a Jan Kollert byli dnes oceněni primátorem statutárního města Pardubice mezi nejlepšími studenty Pardubic za školní rok 2019-20

Jak taky může vypadat výuka v době koronaviru - angličtina

Výsledky jedné nenápadné domácí úlohy z angličitny na IT-škole.

Vítězství v celostátní soutěži České Vize a v celosvětové soutěži CEWE Photo Award

Aneb jarní a podzimní sklizeň Zdeňka Picpauera pokračuje...

Lukáš Vaněk vytvořil minimalistické logo pro optickou síť kraje

Pardubický kraj vyhlásil v červnu 2020 soutěž pro studenty středních škol na vytvoření loga pro regionální datovou síť LabeNET. Soutěže se zúčastnili studenti s celkem 75 návrhy. Ty posoudila porota v čele s grafickým designérem MgA. Petrem Korunkou. Většina finálových návrhů byla od studentů Střední školy informatiky a ekonomie DELTA, vysokou účast měli i studenti SPŠE a VOŠ Pardubice. Celkovým vítězem se stal Lukáš Vaněk z DELTY.

Výuka kombinovaného studia bude od 10.10.2020 probíhat on-line!

Pro výuku 10.10.2020 máte možnost se připojit k on-line výuce přímo proklikem v rozvrhu.

Státní maturity: v matematice druzí v ČR a v angličtině desátí (2020)

Letošní maturanti denního studia z pardubické soukromé Střední školy informatiky a ekonomie DELTA opět zazářili. Mezi 224 technickými odbornými školami v ČR skončili v angličtině na 10. místě a v matematice byli dokonce druzí.

Výsledky přijímacího řízení pro školní rok 2020/21

Průměrný bodový zisk uchazečů na naši školu z přijímací zkoušky z matematiky byl 26,37 bodů a z českého jazyka 31,5 bodů. Pro splnění kritérií přijímacího řízení pro první kolo jste tedy potřebovali z matematiky získat minimálně 20 bodů a z českého jazyka 25 bodů. Pojďte se podívat, jak jste dopadli.

Celostátní kolo 42. ročníku SOČ - 5. a 6. místo

Most (on-line), 12.-14.6.2020: I letošní ročník Středoškolské odborné činnosti je pro školu rekordní. Do celostátního kola se poprvé probojovaly dva projekty. Jakub Tesařík s Michalem Špitálským skončili pátí a Jan Kollert šestý.

Soutěž mladých filmařů České vize - 2 postupy do celostátního kola

Dva filmové počiny ze školy DELTA letos postoupily do celostátního kola soutěže mladých filmařů České vize. Konkrétně videoklip Zdeňka Picpauera „Léta dozrávání“ a také videoklip pánů Michala Špitálského a Jakuba Tesaříka „Send Me an Angel“.

Vítězství v krajském kole SOČ v oborech 18 - Informatika a 13 - Ekonomika a řízení

Do letošního ročníku Středoškolské odborné činnosti se z naší školy přihlásily 3 projekty. Dva z nich ve svém oboru v krajském kole zvítězily a postoupily do celostátního kola soutěže.

Pravidla hodnocení 2. pololetí 2019/20 pro denní i kombinované studium - aktualizace termínu pro KOS

Hodnocení žáků za 2. pololetí školního roku 2019/2020 musí zohlednit nestandardní situaci pro výuku. Na základě vyhlášky MŠMT 211/2020 Sb., vyhlašuje ředitel DELTA – SŠIE, s.r.o. tyto zásady klasifikace pro 2. pololetí školního roku 2019/2020 ze dne 1. 5. 2020.

Aktuální rozvrh v době koronaviru

Zde najdete vždy aktuální rozvrh on-line výuky po dobu koronaviru.

Novinky ohledně provozu školy v době koronavirové epidemie

Přinášíme výhled provozu školy do konce školního roku.

Koronavirus - změny v přijímacích zkouškách a maturitách

Z důvodu současné situace s pandemií koronaviru se bude měnit organizace přijímacích zkoušek a maturit.

Vítězem v soutěži FOTOSTART na téma Krajina mého srdce je student naší školy Zdeněk Picpauer

Aneb i v době globální pandemie přicházejí do naší školy dobré zprávy... Vítězný snímek Zdeňka Picpauera Plavba meandrem řeky Vltavy  ohodnotila porota maximálním počtem 100 bodů. Gratulujeme!

Provoz školy on-line

Po dobu zákazu osobní přítomnosti žáků ve škole probíhá výuka on-line za pomoci informačních technologií. Povinnost žáka účastnit se on-line je zcela stejná, jako za "normálního stavu" fyzická účast na hodinách.

Do krajského kola FVTP 2020 postoupilo z DELTY všech 6 projektů

V Pardubickém kraji se informační technologie stávají nosným technickým oborem.

Lyžařský kurz - Velká Úpa 2020

28 studentů střední školy DELTA strávilo týden na lyžařském kurzu ve Velké Úpě.

Maturitní ples školy 2020

Vítejte v Americe! 50tá léta minulého století ve Spojených státech. Rock 'n roll, Elvis Presley, rychlá auta, kožené bundy. Tohle vše je doba Pomády. Připomeňte si jeden z nejúspěšnějších muzikálů všech dob. Tentokrát s ajťáckou zápletkou!