Aktuality/Blog

Akademie programování Microsoft - KODU

Nový projekt reaguje na očekávání, že do roku 2020 bude v Evropské unii chybět na 825 000 ICT odborníků. Do prvního ročníku se zapojilo 700 žáků a studentů.

Studenti z DELTY zopakovali dvojnásobný triumf v soutěži programování MŠMT

V krajském kole soutěže v programování vyhlašované MŠMT naši studenti zopakovali dvojnásobný triumf z loňského roku a zvítězili v obou kategoriích (programování i webové aplikace). V celostátním kole skončil Josef Gajdůšek na 6. místě.

Trojice pardubických studentů má místo v Czech Pioneers Busu

Úspěchů našich studentů si všiml pražský StartUp Home TechSquare a Czech ICT Alliance a sehnali nám 3 volňásky na Pioneers Festival ve Vídni.

Francie - poslední den a návrat

Na závěr našeho pobytu pro nás Francouzi zorganizovali party. Cestou zpět jsme se stavili na Eiffelovce.

Francie - den 10.

Ve Francii je krásné žít, ale pracovat bych zde nemohl.

Francie - den 9.

Prohlídka Futuroskopu byla naprosto úžasná. Něco takového zkrátka v Česku zatím není. 4D Minimojové byly vyhlášeni nejlepší atrakcí na světě.

Francie - den 8.

Po víkendu mírně odpočinkový program: dopoledne práce na projektu a odpoledne výlet na Chateau de Crazannes.

Francie - víkend na ostrově Île d'Oléron

Ve zkratce: ústřicová farma, pádlování na prkně, prohlídka lesa, návštěva majáku a piknik na pláži.

Francie - den 5.

Navštívili jsme jadernou elektrátnu v Blayais, Citadelu de Vauban a starobylou rybářskou vesničku téměř u Atlantiku Talmont sur Gironde.

Francie - den 4.

Dnešní den jsme strávili v Bordeaux. Dopoledne prohlídkou výzkumného centra CENBG (Centre Etudes Nucléaires de Bordeaux Gradignan) a odpoledne prohlídkou města.

Francie - den 3.

Dopoledne jsme zpracovávali data z detektorů kosmického záření, pak slavnostní přivítání na radnici a odpoledne Lov mrchožroutů.

Výměnný pobyt ve Francii - den 2.

Po přivítání ředitelem školy a prohlídce následovala exkurze do města Cognac do výrobny nejlepšího koňaku na světě rodinné firmy Martell.