Spolupráce s nadnárodními firmami

V malé firmě se obvykle dostanete k zajímavější a rozmanitější práci. V korporátech zase získate důležité kontakty. A v neposlední řadě spolupráce s firmami jako Microsoft nebo IBM se dobře vyjímá v profesních životopisech.

Spolupráce s Microsoftem

• Od roku 2015 jsme vzdělávacím střediskem Microsoftu pro Pardubický kraj,
  • s našimi studenty pořádáme pro Microsoft soutěž Microsoft KoduCup,
  • ve spolupráci s Microsoftem jsme s našimi studenty pořádali Akademie programování pro základní školy,
  • naše škola pořádá krajský výběr do studijního programu Microsoftu - Studentské trenérské centrum,
  • několik našich studentů může jezdit na praxe do pražské centrály Microsoftu,
  • jsme jednou z 30-ti škol v rámci Evropy, které jsou zapojeni do programu Microsoft hacking STEM.

Spolupráce s IBM

S IBM jsme začali spolupracovat v roce  2016. Jsme jednou ze 3 škol v ČR, které jsou zapojeni do ověřování možností výuky technologií IBM v oblasti IoT (Internet věcí). Dva roky pořádáme kroužek vývoje různých IoT zařízení. Nejúspěšnějším prototypem byl chytrý kávovar, kde bylo možné pomocí aplikace na mobilním telefonu nastavit sílu a množství uvařené kávy a samozřejmě také, kdy má být káva připravena. Tyto informace si kávovar sám "stáhl z internetu" a kávu podle toho připravil.

Díky spolupráci s těmito firmami mohou studenti již na škole poznat, "jak to chodí" i v takto obrovských firmách. Z korporátů dále spolupracujeme se společností Foxconn (brigády a praxe) a společností Unicorn (přímo u nás učí a vedou maturitní projekty).