Projekty STEM (Science, Technology, Engineering and Math)

V našich projektech se snažíme zachovat samotnou esenci STEMu a oprostit je od balastu, který zbytečně zvyšuje jejich cenu. Zůstaly v nich jenom základní elektrotechnické součástky a potom: špejle, brčka, papírový kartón a podobně.
U každého projektu najdete návod, ale také nákupní seznam s prolinkem na e-shopy, kde se dají součástky koupit. Některé projekty jsou naše autorské, jiné jsou převzaté například z projektů Microsoft Hacking STEM přeložené a upravené na platformu BBC micro:bit.

Dálkově řízené autíčko

Dálkově řízené autíčko

Náročnost: mírně pokročilí,
Doba: 12-14 hodin,
Základní materiál: 1 BBC micro:bit, 2 servomotorky, H-můstek, stabilizátor, nepájivé pole, 2 kondenzátory, 2x2 baterky, vodiče na propojení, špejle, brčka, papírový kartón

Robotická ruka

Robotická ruka

Náročnost: mírně pokročilí,
Doba: 10-12 hodin
Základní materiál: 2x BBC micro:bit, expanzní konektor pro micro:bit, 5x servomotorek (na každý prst 1), 2x nepájivé pole, 5x rezistor 10kΩ, micro USB kabel, bateriový pack 2x2 baterky, Velostat, měděná páska, vodiče na propojení, čtvrtka (A4), kartón, 7x koktejlové brčko, rybářský vlasec

Měření rychlosti větru

Měření rychlosti větru

Náročnost: začátečníci,
Doba: 6 hodin
Základní materiál: jednorázový talířek, plastový kelímek 0,3 l, 5x papírový kelímek 0,3 l, 2x brčko, dřevěná špulka od nití, 2x bambusová špejle, (s vylepšením: BBC micro:bit, nepájivé pole, jazýčkový magnetický spínač, 2x neodymové magnety, rezistor 10kΩ, spojovací vodiče s krokosvorkami, USB kabel micro)