Měření rychlosti větru

Náročnost: začátečníci,
Doba: 6 hodin
Základní materiál: jednorázový talířek, plastový kelímek 0,3 l, 5x papírový kelímek 0,3 l, 2x brčko, dřevěná špulka od nití, 2x bambusová špejle, (s vylepšením: BBC micro:bit, nepájivé pole, jazýčkový magnetický spínač, 2x neodymové magnety, rezistor 10kΩ, spojovací vodiče s krokosvorkami, USB kabel micro)

Anemometr - měření rychlosti větru

Jak jednoduše změřit rychlost větru? Postavte si mechanický anemometr z kelímků, špejlí a brček. Pomocí pár elektrotechnický součástek a miro:bitu jej můžete zautomatizovat. Původní projekt je na Arduinu, my jsme jej upravili na BBC micro:bit. Projekt by převzat, přeložen a upraven z portálu Microsoft Hacking STEM: https://www.microsoft.com/en-us/education/education-workshop/anemometer.aspx

Co se žáci naučí

• zjistí, jak jednoduše určit rychlost větru,
  • zlepší si manuální zručnost,
  • seznámí se se základy elektrotechniky.

Potřebný čas

6 hodin.

Materiály pro výuku

Stavebnice - ###TODO###

​Kdo to nechcete shánět po součástkách a „piplat“ se s tím, můžete nám napsat (viz. formulář v patičce stránky) a naši studenti vám stavebnici připraví (minimální množství je 10ks). Cena stavebnice bez micro:bitu je 600,- Kč,-. Cena micro:bitu je 550,- Kč, ale školy jej mohou získat i jinak - viz. www.microla.cz. Počítejte také s delší dodací lhůtou stavebnice. Přeci jenom jsme škola a ne výrobní firma. :-)

Zdrojové kódy - ###TODO###

• ​Vysílač - rukavice - ###TODO###,
    • Příjímač - ruka - ###TODO###,
    • Vysílač - 3 prsty - ###TODO###,
    • Přijímač - 3 prsty - ###TODO###.

A takhle robotická ruka funguje