Florbalový turnaji Subterra Cup 2022/23

30. 11. 2022

4. místo z okresního kola a skvělý týmový duch.

DELTA  se letos zúčastnila poháru středních škol ve florbale - Subterra Cup 2022/2023

Pardubice, 24.11.2022: Příprava probíhala velice profesionálně pod taktovkou Martina Lichtenberga a Víta Školníka ze 4.A. vytvořili sestavu a ujali se organizace tréninků a přípravy na den D. Jako první v rámci přípravy přišlo focení. Každý ze studentů si vybral svůj oblíbený komponent a zapózoval. Ti, kteří se nestihli zúčastnit focení byli na fotku doklíčováni později a dodali tím tolik potřebný nádech IT školy. 

Focení - 1. krok přípravy :-)

Sešli jsme se rozesmátí 24.11. v 8:50 ráno před pardubickou Sokolovnou a mysleli, že všichni účastníci berou tento turnaj podobně - jdeme si přátelsky zahrát. Vešli jsme do nafukovací haly a jaké bylo naše překvapení, když jsme viděli poloprofesionální borce, kteří si po obědě místo žvýkačky lupnou florbalový míček. 

V bráně hnízdili brankáři ostatních týmů s vybavením v ceně menší stíhačky. Náš brankář, Tomáš Klein, fakt, že on bude bránit v teplákovce, bez rukavic, naštěstí s helmou, ale vzal sportovně a nakonec všem dokázal, že jen o vybavení brankářské umění rozhodně není.  Mezi tím si náš budoucí protivník - Mozarťák dával ke snídani Zdrávku. Zápas skončil 9:0 a náš tým se s nervózním smíchem pokoušel ukecat tělocvikářku, že to radši zkusíme za rok.

Martin Klien na punk jenom v teplákovce

Kapitáni se ale probrali z prvotního šoku, obratně rozhodili role v týmu a s neuvěřitelnou disciplínou se všichni vrhli do zápasu, který byl k překvapení nejen Mozarťáku, dost vyrovnaný. Přestože pak skočil 1:0 ve prospěch protivníka, kluci sami ve svých očích maličko povyrostli a do dalších zápasů šli mnohem klidnější. Nenechali se zviklat neúspěchy, skromě přijímali úspěchy.

Nakonec s velice těsným výsledkem do školy přinesli z okresního kola čtvrté místo a nejen to. Kluci dokázali všem přítomným, že i ajťáci jsou výborní sportovci.

Štěpánka Nováková

Štěpánka Nováková
učitelka

Fotogalerie - Florball 2022/23

Správce pořizuje fotografie a videa z pořádaných akcí za účelem prezentace akce a informování veřejnosti o činnosti organizace jako veřejné instituce, a to na základě právního titulu veřejného zájmu dle čl. 6 odst. 1, písm. e) Nařízení č. 679/2016 Nařízení o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů. Organizace neposkytuje třetím osobám licenci k užití autorského díla dle zákona č. 121/2000 Sb. o právu autorském. Pořízená videa a fotografie je možné stahovat a užívat pouze v souladu s aktuálně účinným zněním zákona č. 121/2000 Sb. o právu autorském. V případě toho, že by někdo měl zájem stahovat obsah webových stránek za účelem dalšího šíření či rozmnožování, je potřeba zajistit si souhlas dokumentovaných osob. Organizace nenese odpovědnost za užívání a další zveřejnění fotografií a videí třetími osobami.