Čestné uznání z filmového festivalu Poděbrady OFF

4. 6. 2022

Film POŠKOLA autorů Davida Pavlíka a Frederika Černíka získal Čestné uznání poroty na filmovém festivalu studentských filmů Poděbrady OFF. Z celkových 96 filmů bylo oceněno 14.

Letošní třeťáci David Pavlík a Frederik Černík uspěli na filmovém festivalu v Poděbradech

Ve středu 1.6.2022 zazvonil na kroužku Davidu Pavlíkovi telefon. Volal Jiří Petrů, jeden z organizátorů filmového festivalu Poděbrady OFF. V telefonu se ozvalo“ Zveme Vás do Poděbrad. Jste mezi hlavními výherci z téměř stovky přihlášených filmů. Předseda poroty Mgr. Martin Štoll (český režisér, scenárista, kameraman a dramaturg ČT) vám dal hodnocení 9 z 10 bodů…

Věděli jsme, že do letošního 4. ročníku se přihlásilo rekordních 96 soutěžních snímků napříč různými žánry. Soutěžily animace, dokumenty, hrané filmy a další. Vloni zde získal cenu primátora náš student Zdeněk Picpauer.

A věděli jsme také, že konkurence je v letošním ročníku mimořádně velká. Filmová tvorba pocházela nejenom od tvůrců ze základních či středních škol bez odborné orientace, ale také od budoucích profesionálů z odborně zaměřených škol.

David Pavlík a Frederik Černík v produkci na festivalu studentských filmů Poděbrady OFF

Poděbrady OFF měly letos pouze dvě kategorie

Porota ve složení dokumentarista Miroslav Náplava, režisér Martin Štoll a zvukař Jan Beneš rozhodla o udělení čtrnácti ocenění.

Naše želízka v ohni byly filmy Poškola (autoři David Pavlík a Frederik Černík) a Den otevřených dveří na DELTĚ Václava Horáčka.

Organizátoři soutěže rozdělili přihlášené filmy poněkud skromně pouze do dvou hlavních kategorií, kde byly uděleny celkem čtyři ceny. Dvě ceny v kategorii kategorii „SOUTĚŽÍCÍ Z ODBORNÉ ŠKOLY“ a dvě ceny v kategorii „SOUTĚŽÍCÍ ZE ZÁKLADNÍCH A STŘEDNÍCH ŠKOL BEZ ODBORNÉHO ZAMĚŘENÍ“

Ostatní ceny byly uděleny jako „Čestné uznání poroty“. Tuto cenu obdrželi také naši studenti David Pavlík a Frederik Černík za krátký film „Poškola“.

David Pavlík s Frederikem Černíkem s čestným oceněním

Richard Brun