Aktuality/Blog

Mladý talent Pardubického kraje 2018

V letošním vyhlašování nejlepších studentů Pardubického kraje měla střední škola informatiky a ekonomie DELTA hned dva oceněné. Byli jimi Miroslav Varga a Daniel Krejčí.

Výběr do Microsoft STC 2019

V úterý 27.11.2018 proběhl na soukromé škole DELTA výběr nominantů za Pardubický kraj do celostátního výběru do studijního programu Microsoft Student Training Centre.

Bobřík informatiky 2018

Opět jsme se po roce účastnili soutěže v logickém myšlení Bobřík informatiky. A opět studenti nezklamali a vybojovali krásné výsledky.

Oceňování nejlepších studentů Pardubic za školní rok 2017/18

Na letošním oceňování nejlepších studentů Pardubic měla soukromá škola DELTA celkem devět zástupců

Vítězství v celostátním kole SOČ 2018

Olomouc, 17.6.2018: Daniel Krejčí   se svým maturitním projektem "Lovci perel" zvítězil v ústředním kole 40. ročníku Středoškolské odborné činnosti v kategorii Informatika, jehož slavnostní zahájení proběhlo v aule Pedagogické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci.

Vítězství v informatice v SOČce - krajské kolo

Chrudim, 10.5.2018: Daniel Krejčí, se svým informačním systém pro knihovny Lovci Perel zaujal porotu natolik, že zvítězil i v krajském kole Středoškolské odborné činnosti v oboru Informatika a postupuje do ústředního kola v Olomouci.

Vítězství v Grandfinále Prezentiády 2018 v Brně

Miroslav Varga a Vítek Lustyk se stali absolutními vítězi Prezentiády 2018. V Brně porazili všechny týmy z Česka i Slovenska.

Soutěž v programování - souboj Davida s Goliášem

Letošní krajské kolo soutěže v programování pořádané MŠMT bylo druhé nejúspěšnější v historii školy DELTA. A opět si několik studentů vysoutěžilo přijetí na VŠ bez přijímaček.

Podpora Elektráren Opatovice

Opatovice, 24.4.2018: Elektrárny Opatovice finančně podpořily dva projekty našich studentů. Děkujeme. :-)

1. a 3. místo v SOČce

Chrudim, 12.4.2018: Letošního 40. ročníku středoškolské odborné činnosti se v oboru Informatika v okresech Pardubice a Chrudim účastnilo celkem 5 projektů. Studenti ze soukromé školy informatiky a ekonomie DELTA se předvedli ve výborném světle. Daniel Krejčí zvítězil a Tomáš Faltejsek s Miroslavem Vargou skončili třetí. Dan Krejčí zároveň postupuje do krajského kola, kde mu budeme držet palce.

Účast v grandfinále prezentiády zachránila WildCard

Miroslav Varga a Vítek Lustyk skončili v soutěži prezentačních dovedností Prezentiáda na výborném druhém místě. Obhájili tak stříbro z předminulého ročníku. Svým výkonem však porotu přesvědčili natolik, že dostali divokou kartu a postupují do mezinárodního finále do Brna.

Expo Science AMAVET 2018

Pardubice, 8.-9.3.2018: Dva IT projekty postoupily do ústředního kola EXPO Science AMAVET 2018. Konkrétně maturitní projekt Daniela Krejčího Lovci Perel a potom projekt na výukové využití virtuální reality EduVR kluků z druháku, jmenovitě Karla Koudelky, Michala Špitálského, Martina Rohra a Jirky Falty.

Zlato z brněnského BusinessPointu

Brno, 28.1.2018: Tým πrates složený převážně ze studentů Internetového marketingu zvítězil v letošním BusinessPointu. Navázali tak na vítězství z roku 2012  a 2. místo z roku 2014 . Za ta léta, co na BusinessPoint jezdíme, se z ní stala klasická manažersko-marketingová soutěž.

Výběr do Microsoft STC 2018

Praha 18.12.2017: Do studijního programu Microsoftu Studentské trenérské centrum byli letos vybráni 2 studenti z DELTA - SŠIE, konkrétně Tomáš Faltejsek a Vítek Lustyk.

Kraje pro bezpečný internet - 1. a 3. místo

V letošním ročníku soutěže Kraje pro bezpečný internet obsadili IŤáci z Delty 1. a 3. místo.

Talent Pardubického kraje 2017

Josef Gajdůšek dokázal získat podruhé ocenění Mladý talent Pardubického kraje. Tentokrát za zopakování druhého místa v republikovém kole Soutěže v programování MŠMT.

Bobřík informatiky 2017

V letošním ročníku má škola DELTA nejvíce úspěšných řešitelů ve své historii. 4 v nejvyšší seniorské kategorii a 14 v juniorské.

Nejlepší studenti Pardubic ve školním roce 2016/17

Šest nejlepších studentů Pardubic za školní rok 2016/17 bylo ze soukromé Střední školy informatiky a ekonomie DELTA.

Robotická olympiáda ve Washingtonu

Washington, D. C., 21.8.2017: Tomáš Mayer, Jakub Slanina a Ondřej Sokol reprezentovali Česko na 1. ročníku robotických olympijskcých her ve Washingotnu.

Novinky na Deltě za poslední měsíc

Telegrafický seznam novinek za poslední měsíc