1. a 2. místo v krajském kole Soutěže v programování MŠMT 2022

22. 4. 2022

Patrik Číhal a Matěj Neumann obsadili první dvě místa v krajském kole Soutěže v programování MŠMT.

Studenti DELTY zvítězili

Jak už to v Pardubickém kraji bývá, tak i letos se soutěž stala bitvou dvou škol naší DELTy a státní SPŠE. Můžeme se pyšnit celkovým vítězstvím Patrika Číhala (navíc s plným počtem bodů), ale je třeba spravedlivě říci, že soutěžící na prvních čtyřech místech byli co do programátorských kvalit prakticky zcela vyrovnaní. Ač to zní jako matematický nesmysl, tak do první desítky se vešlo 12 soutěžících z naší školy a 7 ze SPŠE. :-)

Co mne však velice těší, že mezi našimi studenty je skutečně velká masa velmi dobrých programátorů, která dokázala dobít střed výsledkové listiny. V Top20 už "skóre" mezi DELTou a SPŠE vyznívá jednoznačně 27:12 (druhou "třetinu" naši studenti ovládli 15:5). V závěru výsledkové listiny 21.-28. místo jsou už pouze 3 naši prváci (skóre 3:10).

Výsledek je o to zajímavější, že se letošního ročníku z naší školy nezúčastnila šestice špičkových programátorů ze 3. ročníku včetně loňského vítěze krajského kola Honzy Volhejna, kterým se termín kryl s finálem Technologické olympiády na ČVUT FEL v Praze (kde skončili z 416 týmů na 9. a 20. místě v ČR).

Některé čtvrťáky bych pověsil za uši do průvanu :-), aneb perličky z života pedagoga

Dva asi nejlepší čtvrťáci na programování Michal Maděra a Kryštof Krátký pojali soutěž jako exhibici. Sázeli se, kdo naprogramuje příklady v exotičtějším jazyce. Vyhrál asi Michal, který pro jeden příklad zvolil dokonce jazyk Go a celkem programoval během čtyrech hodin ve třech různých jazycích: Go, C# a v JavaScriptu. I tak dokázali pánové skončit na 8.-9. místě. Přijetí bez přijímaček na ČVUT FIT v Praze už měli kluci v kapse z předchozích let, tak co by se přetrhli, že. Ale dobře, ať se vyblbnou, dokud jsou mladí a dokud jim to ještě takhle myslí. :-)

Výsledková listina - krajské kolo Soutěže v programování MŠMT 2022

Letos v Pardubickém kraji rekordní počet soutěžících

V letošním ročníku byla zrušena kategorie webů a tak všichni nadějní programátoři šli do kategorie "Vyšší programovací jazyky". Přihlásilo se rekordních 56 soutěžících (3 nakonec nedorazili). O to cennější je celkové vítězství Patrika Číhala a 2. místo Matěje Neumanna.

Fotogalerie - Soutěž v programování MŠMT 2022 - středoškoláci