Aktuality/Blog

1. a 6. místo v okresním kole olympiády v angličtině a 3. místo v Matematickém klokanovi

V okresním kole olympiády v anglickém jazyce naši studenti excelovali.

DELTA - nejúspěšnější školou v Pardubickém kraji v soutěží Bobřík informatiky 2022

z 16-ti úspěšných řešitelů celostátního kola bylo v Pardubickém kraji 10 z DELTY.

3x postup na Expo Science AMAVET 2022

Pardubice, 17.3.2022: Všechny 3 projekty našich studentů postoupily do národního finále Expo Science AMAVET 2022.

Vizualizace aktuální polohy vozů Pardubické MHD

Studenti 3. ročníku Jan Volhejn a Jakub Kacálek připravili pro Dopravní podnik města Pardubice on-line vizualizaci pohybu vozů MHD. Při čekání na zastávce si můžete zjistit, kde přesně se "váš" autobus právě zasekl.

Úspěchy ve 3 soutěžích v tomto týdnu

Červený diplom z Microsoft STC, postup do kraje v FVTP a dvojnásobná účast v celostátním kole Kasiopei MatFyzu - to vše stihli naši studenti v tomto týdnu.

2 studenti vybráni do Microsoft Student Training Centre

Microsoft vybral další dva studenty DELTY do dvouletého studijního programu STC.

Letošní Bobřík informatiky - 3 vítězové a 13 postupů do krajského kola

V letošním Bobříku informatiky dosáhli 3 studenti z naší školy v nejvyšší kategorii SENIOR plného počtu bodů. Z účastníků ústředního kola v Pardubickém kraji budou studenti DELTY tvořit téměř polovinu.

2. místo v celostátním kole Soutěže v programování MŠMT - 2021

Po vítězství v Pardubickém kraji se Matěj Půhoný v ústředním kole umístil na celkovém skvělém 2. místě v ČR.

2. místo v celostátním kole Středoškolské odborné činnosti 2020/21

Vít Falta se po vítězství v krajském kole Středoškolské odborné činnosti umístil v celostátním kole na výborném 2. místě v ČR.

Ocenění Talent Pardubického kraje za rok 2020 získali Michal Špitálský a Jakub Tesařík

Ocenění získala dvojice nyní již absolventů soukromé školy Informatiky a ekonomie DELTA v oboru humanitním.

Zdeněk Picpauer - cena starosty města Poděbrady

Zdeňkův film Léta dozrávání získal další cenu - tentokrát cenu starosty města Poděbrady na filmovém festivalu OFF 2021.

Do celostátního kola Soutěže v programování MŠMT postoupilo nejvíce účastníků opět z naší školy

Studenti DELTY potvrdili, že patří v programování v ČR k naprosté špičce. Nejvíce účastníků celostátního kola Soutěže v programování postoupilo ze soukromé školy informatiky a ekonomie DELTA.

Vítězství v krajských kolech všech relevantních soutěží

Studenti DELTY letos ukořistili všechny skalpy - vítězství v Středoškolské odborné činnosti i v obou kategoriích Soutěže v programování.

Další dva studenti školy DELTA byli vybráni do studijního programu Microsoftu

Tomáš Diblík a Vojtěch Volf byli vybráni do Microsoft Student Training Centre 2021.

Vítek Falta s Matějem Půhoným se umístili na 2. místě v Královéhradeckém programátorském hackathonu

Letošní hackathon nazvaný Open Data Hackathon organizovalo Technologické centrum Hradec Králové za podpory Královéhradeckého a Pardubického kraje, města Hradec Králové a dalších.

Mezi nejlepšími studenty Pardubic za školní rok 2019-20 má SŠ DELTA čtyřnásobné zastoupení

Zdeněk Picpauer, Michal Špitálský, Jakub Tesařík a Jan Kollert byli dnes oceněni primátorem statutárního města Pardubice mezi nejlepšími studenty Pardubic za školní rok 2019-20

Lukáš Vaněk vytvořil minimalistické logo pro optickou síť kraje

Pardubický kraj vyhlásil v červnu 2020 soutěž pro studenty středních škol na vytvoření loga pro regionální datovou síť LabeNET. Soutěže se zúčastnili studenti s celkem 75 návrhy. Ty posoudila porota v čele s grafickým designérem MgA. Petrem Korunkou. Většina finálových návrhů byla od studentů Střední školy informatiky a ekonomie DELTA, vysokou účast měli i studenti SPŠE a VOŠ Pardubice. Celkovým vítězem se stal Lukáš Vaněk z DELTY.

Celostátní kolo 42. ročníku SOČ - 5. a 6. místo

Most (on-line), 12.-14.6.2020: I letošní ročník Středoškolské odborné činnosti je pro školu rekordní. Do celostátního kola se poprvé probojovaly dva projekty. Jakub Tesařík s Michalem Špitálským skončili pátí a Jan Kollert šestý.

Soutěž mladých filmařů České vize - 2 postupy do celostátního kola

Dva filmové počiny ze školy DELTA letos postoupily do celostátního kola soutěže mladých filmařů České vize. Konkrétně videoklip Zdeňka Picpauera „Léta dozrávání“ a také videoklip pánů Michala Špitálského a Jakuba Tesaříka „Send Me an Angel“.

Vítězství v krajském kole SOČ v oborech 18 - Informatika a 13 - Ekonomika a řízení

Do letošního ročníku Středoškolské odborné činnosti se z naší školy přihlásily 3 projekty. Dva z nich ve svém oboru v krajském kole zvítězily a postoupily do celostátního kola soutěže.