1. a 3. místo v krajském kole SOČ 2022

28. 4. 2022

Již pátým rokem vyhrávají studenti soukromé Střední školy informatiky a ekonomie DELTA krajské kolo Středoškolské odborné činnosti v oboru Informatika.

Letošní vítězové SOČ oboru Informatika Michal Maděra a Josef Kahoun

Letošními vítězi se stala dvojice spolužáků Michal Maděra a Josef Kahoun se svým projektem Codeventure. Se stejným projektem kluci uspěli před několika týdny i v národním kole soutěže Expo Science Amavet, kde byli nejlepším IT projektem v republice a celkově mezi projekty z různých vědních oborů skončili pátí. Vybojovali si postup na mezinárodní soutěž do Číny.

Ze SOČky kluci postoupili do celostátního kola, které se bude letos konat v Kutné Hoře. Odskočí si tam z Bratislavy, kde budou se svými spolužáky na pracovních stážích ve společnosti PricewaterhouseCoopers.

3. místo Jan Hubený

Honzovo 3. místo bylo velké překvapení a asi nejvíce pro Honzu samotného. Jeho projekt byl zaměřený na tvorbu on-line formulářů a vyhodnocování zpětné vazby. Nápad to nebyl úplně originální (umí to například Google Forms a další), ale byl perfektně technologicky zvládnutý a velmi pěkně odprezentovaný. Porota jej nakonec ocenila a zařadila na 3. místo.

Dominik Malinovský s Kryštofem Krátký obsadili 4. a 5. místo

Zbylé 4 projekty již porota nechtěla hodnotit pořadím a udělila oficiálně diplomy za 4. až 7. místo. Nicméně nakonec pořadí přeci jenom vyhlásila a potěšující bylo, že 4. i 5. místo opět obsadily projekty z DELTY. Kryštof možná trošku doplatil na to, že byl svůj projekt prezentovat jako první a bohužel se mu prezentace opravdu nepovedla. Jinak byl jeho projekt nápadem i technicky na hodně vysoké úrovni a jistě by si zasloužil výrazně vyšší umístění. Možná to byla pro Kryštofa i jeho spolužáky dost tvrdá lekce, jak nepovedených 10 minut prezentace dokáže zabít rok tvrdé práce. Dominikův projekt byl pěkný a jeho prezentace také vcelku vydařená. Jeho umístění odpovídalo kvalitě projektu.

V každém případě všem soutěžícím patří obrovská gratulace a velké díky za skvělé reprezentování naší školy. 1., 3., 4. a 5. místo, to není vůbec špatná bilance. Všichni účastníci krajského kola SOČ si také zajistili přijetí v podstatě na všechny IT vysoké školy bez přijímacích zkoušek.

5 let neustálého vítězství

Za posledních 5 let nepoznalo krajské kolo Středoškolské odborné činnosti v oboru Informatika v Pardubickém kraji jiného vítěze než ze soukromé Střední školy Informatiky a ekonomie DELTA.

Krajské kolo Středoškolské odborné činnosti 2022