Celostátní kolo 42. ročníku SOČ - 5. a 6. místo

14. 6. 2020

Most (on-line), 12.-14.6.2020: I letošní ročník Středoškolské odborné činnosti je pro školu rekordní. Do celostátního kola se poprvé probojovaly dva projekty. Jakub Tesařík s Michalem Špitálským skončili pátí a Jan Kollert šestý.

Jan Kollert - 6. místo v celostátním kole oboru 18 - Informatika

Jan Kollert vytvořil informační systém včetně mobilní aplikace pro objednávání pečiva ze sítě pekařství Sázava. V krajském kole Pardubického kraje nenašel přemožitele a v celostátním kole obsadil pěkné 6. místo.

Maturitní práce Jana Kollerta: Sázava Go

Jakub Tesařík a Michal Špitálský - 5. místo v celostátním kole oboru 13 - Ekonomika a řízení

Ještě o pozici lépe skončili vítězové krajského kola v oboru Ekonomika a řízení, pánové Jakub Tesařík a Michal Špitálský. V celostátním kole skončili pátí, což je v této kategorii pro školu historický úspěch. Jejich projekt byl také zcela praktický - postarali se o kompletní propagaci festivalu o lidských právech Jeden Svět v Ústí nad Orlicí. I přes snížený rozpočet na propagaci se jim podařilo individuální návštěvnost příjemně navýšit.

Maturitní práce Jakub Tesařík a Michal Špitálský: Jeden Svět

Projekty z DELTY patří k tomu nejlepšímu již tradičně

V posledních dvou letech projekty ze soukromé Střední školy informatiky a ekonomie DELTA v kategorii Informatika zvítězily (ve 41. ročníku Luboš Zápotočný a ve 40. ročníku Daniel Krejčí). „Jsem hrdý na to, že úspěchy našich studentů nejsou ojedinělými 'výkřiky', ale stávají se pravidlem. Svědčí to mimo jiné o skvělé, systematické práci našeho pedagogického sboru, za což bych chtěl všem velice poděkovat,“ říká ředitel školy Jiří Formánek.

„Letos vzniklo na naší škole takto kvalitních projektů šest - pět v informatice a mezioborový projekt pánů Tesaříka a Špitálského (marketing/informatika/grafika). Z dvacítky letošních maturantů dokázala více než třetina odvést špičkovou práci na úrovni republiky. To je prostě skvělé,“ raduje se Formánek. „Je jasné, že takoví studenti se v životě neztratí. O jejich kvalitě svědčí i fakt, že čtyři z nich byli přijati na univerzity ve Velké Británii, kde plánují ve studiu pokračovat. Myslím, že o tomto ročníku za pár let ještě uslyšíme,“ dodává jejich ředitel.