Elektrárny Opatovice finančně podpořily čtyři projekty našich studentů

27. 4. 2022

V soutěži Elektráren Opatovice zaujaly studentské projekty z DELTY porotu natolik, že se rozhodla je finančně podpořit celkovou částkou 75 tisíc Kč.

V úterý 26.4. dostala desítka studentských projektů ze středních škol Pardubického a Královéhradeckého kraje šanci na osobní prezentace svých nápadů před odbornou porotou z Elektráren Opatovice. Pět projektů bylo vybráno z naší školy, což nás samozřejmě potěšilo. Čtyři z nich se porotě líbily natolik, že se rozhodla je podpořit celkovou částkou přes 75 tisíc Kč.

Studenti DELTY ve vstupní hale Elektráren Opatovice

Elektrárny Opatovice finančně podpořily 4 projekty studentů DELTY

Elektrárny Opatovice se rozhodly podpořit tyto projekty:

• Chytrý botník: Jan Volhejn, Jakub Kacálek a Martin Klíma (materiálové součástky 2.900,- Kč)
  • IoT akvárium: Matěj Neumann, Michael Heinrich, Vít Tintěra, Pavel Špryňar, Patrik Číhal (akvárium, filtr, vzduchování, hadičky, UPS 5.150,- Kč)
  • 3D virtuální prohlídka interiéru školy v Blenderu: Pavel Špryňar a Tomáš Vik (Apple Mac mini 34.990,- Kč)
  • Festival studentských krátkých filmů Pardubický kraťas: Vojtěch Žák, Martin Fiebinger, Frederik Černík, David Pavlík, Jan Volhejn, Martin Lichtenberk (monitor s RAW record Atomos Ninja V+ 32.200,- Kč)

Chytrý botník a IoT akvárium vznikly ve spolupráci s IBM

První dva projekty vznikly v rámci spolupráce s IBM na kroužku vývoje Internetu věcí (IoT). Studenti se zde učí navrhovat a vytvářet chytrá zařízení a aplikace, které s nimi komunikují. IBM finančně podporuje veškeré součástky sloužící ke komunikaci (čidla, mikroprocesory apod.) Elektrárny Opatovice na sebe vzaly financování materiálových součástek.

3D virtuální prohlídka v Blenderu

3D virtuální prohlídka interiéru školy je čistě studentský projekt. Pavel Špryňar s Tomášem Vikem se prostě rozhodli, že se chtějí zdokonalit v Blenderu a že vymodelují celou školu. Jsou v tom naprosto neuvěřitelní a první výstupy jsou neuvěřitelně realistické. Jejich model by mohl do budoucna sloužit například jako mapa pro nějakou počítačovou hru nebo pro pořádání virtuálního dne otevřených dveří. Elektrárny Opatovice jim zafinancují počítačové dělo na renderování jejich modelů.

Festival studentských krátkýc filmů - Pardubický kraťas

Pardubický kraťas je projekt učitelů i studentů - asi tak půl na půl. Nápad vznikl u pana učitele počítačové grafiky ale dokázal do něj nadchnout i studenty, kteří se na něm mnohé naučili. Přišlo nám prostě fajn, aby někde v Pardubicích existoval festival studentských krátkých filmů, kde by mladí tvůrci mohli poměřit své síly, něco nového se dozvědět a za svoji práci byli oceněni. A zatímco většina lidí říká: "to by bylo fajn, kdyby tady bylo...", tak my tyhle nápady prostě vezmeme na sebe a realizujeme je. Snažíme se dělat dobré věci a mluvit o nich a on už se pak většinou najde někdo, kdo na ně přispěje. Tentokrát to byly Elektrárny Opatovice. :-)

Soutěž Elektráren Opatovice

Elektrárny Opatovice se snaží podporovat projekty studentů středních škol z Pardubického a Královéhradeckého kraje každoročně. Nejlepší studentské projekty pozve porota k osobním prezentacím přímo do Opatovic a dá studentům šanci je přesvědčit, že si finanční podporu zaslouží. Nejlepším projektům pak pomůže s financováním jejich nápadů.

Logo Elektráren Opatovice