3x postup na Expo Science AMAVET 2022

17. 3. 2022

Pardubice, 17.3.2022: Všechny 3 projekty našich studentů postoupily do národního finále Expo Science AMAVET 2022.

Po dvou covidových letech se znovu uskutečnila soutěž FVTP ve své úplnosti prezenční formou. Z 36 projektů, které v letošním ročníku krajského kola FVTP soutěžily, bylo hned 14 z oblasti informačních techologií. Do národního finále soutěže Expo Science AMAVET jich však postoupilo pouze 5. Je příjmené, že se mezi postupující vešly všechny tři projekty studentů naší školy.

Michal Maděra a Josef Kahoun - projekt: Codeventure

Michal s Pepou vytvořili jeden z nejpropracovanějších a nejrozsáhlejších projektů, které v poslední době na naší škole vznikly. Slouží pro výuku začátků programování na základních školách. Podrobný popis najdete zde.

Kryštof Krátký - projekt: Histories

Kryštof naprogramoval interaktivní databázi fotografií a obrazů historických míst. Jedním z největších problémů všech velkých archivů vždy je, způsob vyhledávání. Kryštof pro svůj elektronický archiv použil zcela logicky mapové podklady. Podrobný popis najdete zde.

Vitkor Skořepa - projekt: IT'sFixed

Víktorův projekt slouží jako takový Uber na řešení triviálních problémů seniorů z oblasti informačních technologií. Podrobný popis najdete zde.

Diplomy soutěžícím předal symbolicky radní pro školství Pardubického kraje Josef Kozel, který je sám bývalým IŤákem. Všem postoupivším držíme pěsti do národního finále, které se koná v dubnu v Praze na Akademii věd.