Aktuality/Blog

Proběhlo zimní finále Pardubického hackera

Máme za sebou první zimní finále Pardubického hackera - soutěže v programování pro žáky základních škol z celé ČR.

Webinář: Představení "Pardubický hacker - programování pro ZŠ"

Připravili jsme celoroční on-line soutěž pro žáky základních škol zajímající se o programování - Pardubický hacker - programování pro ZŠ. Jak může Pardubický hacker pomoci při výuce programování na základních školách představíme na on-line webináři 30.8.2023.

Akademie programování pro ZŠ 2018

Letos představujeme základním školám programování pomocí Ozobotů - maličkých robůtků, které se programují pomocí barevných kódů.

1. ročník Hackathonu BBC micro:bit

V letošním roce zorganizovala soukromá Střední škola informatiky a ekonomie DELTA největší programátorskou akci ve svých dějinách. Pojmenovala ji Hackathon BBC micro:bit. Včetně školních kol se jí zúčastnilo 309 žáků z 27 základních škol a v roli lektorů se do ní zapojilo dalších 50 studentů z 5-ti středních škol zaměřených na informatiku.

Regionální kolo hackathonu BBC micro:bit

Pardubice, 18.12.2017: Na soukromé Střední škole informatiky a ekonomie DELTA proběhlo regionální kolo hackathonu BBC micro:bit.

Akademie programování Kodu Game Lab 2017

Letos vyrazili studenti DELTY na 7 základních škol učit programování v Kodu Game Lab. Tentokrát ne pro CzechITas ale pro světový gigant v informačních systémech německý SAP.

Studenti ze střední učí programovat děti na základkách

Studenti pardubické soukromé Střední školy informatiky a ekonomie DELTA seznámili se základy programování již přes 300 žáků ze základek.

Studenti Delty učí programovat na osmi základkách

Studenti pardubické střední školy informatiky a ekonomie Delta učí programovat děti na základních školách. V desetihodinových kurzech společně naprogramují tři jednoduché počítačové hry.

Akademie programování Microsoft - KODU

Nový projekt reaguje na očekávání, že do roku 2020 bude v Evropské unii chybět na 825 000 ICT odborníků. Do prvního ročníku se zapojilo 700 žáků a studentů.