Aktuality/Blog

Francie - den 8.

Po víkendu mírně odpočinkový program: dopoledne práce na projektu a odpoledne výlet na Chateau de Crazannes.

Francie - víkend na ostrově Île d'Oléron

Ve zkratce: ústřicová farma, pádlování na prkně, prohlídka lesa, návštěva majáku a piknik na pláži.

Francie - den 5.

Navštívili jsme jadernou elektrátnu v Blayais, Citadelu de Vauban a starobylou rybářskou vesničku téměř u Atlantiku Talmont sur Gironde.

Francie - den 4.

Dnešní den jsme strávili v Bordeaux. Dopoledne prohlídkou výzkumného centra CENBG (Centre Etudes Nucléaires de Bordeaux Gradignan) a odpoledne prohlídkou města.

Francie - den 3.

Dopoledne jsme zpracovávali data z detektorů kosmického záření, pak slavnostní přivítání na radnici a odpoledne Lov mrchožroutů.

Výměnný pobyt ve Francii - den 2.

Po přivítání ředitelem školy a prohlídce následovala exkurze do města Cognac do výrobny nejlepšího koňaku na světě rodinné firmy Martell.

Výměnný pobyt ve Francii - cesta a den 1.

Uff. Cesta je úspěšně za námi. Studenti jsou v rodinách a zítra ráno začíná oficiální program.

Pepa Gajdůšek zvítězil v Code-in a pojede do centrály Googlu

Google Code-in je mezinárodní programátorská soutěž vyhlašovaná společností Google pro studenty ve věku 13-17 let.

Přijeli francouzští studenti

Skupina třinácti studentů z prvního ročníku francouzského Lycea Emila Combese v Pons přijela na desetidenní pracovní návštěvu svých pardubických spolužáků z naší školy.