Francie - den 9.

14. 4. 2015

Prohlídka Futuroskopu byla naprosto úžasná. Něco takového zkrátka v Česku zatím není. 4D Minimojové byly vyhlášeni nejlepší atrakcí na světě.

Dnes ráno v 8:00 opět sraz před školou a vyrazili jsme na celý den do Futuroskopu. Je to zábavní park u města Poitiers, od Pons vzdálený cca 2 hodiny cesty autobusem (který má max. rychlost 100 km/hod.) S sebou jsme měli opět oběd formou balíčku.

 

Park byl obrovský. Měli jsme rozchod na pět hodin a každý mohl na atrakce, které se líbily právě jemu. Chodili jsme převážně společně s francouzskými studenty, protože ti některé atrakce už znali. Mně osobně se nejvíce líbili tančíci roboti a 4D - Arthur v zemi Minimojů (ten byl snad prý dokonce vyhlášen jako nejlepší atrakce na světě). Všichni jsme si to náramně užili. Jenom bylo škoda, že těch pět hodin tak rychle uteklo. Ve tři jsme museli být zase u autobusu, tak abychom v 5 byli před školou, odkud nám odjížděly školní autobusy do rodin

Pár foteček jsem dnes ulovil (i když paměťová karta si nedá pokoj). V 4D jsem byl ale rád, že jsem se udržel sám, natož abych držel ještě foťák. Jen tak mimochodem - 4D vřele doporučuji. :-)

Zítra bycho měli mít dopoledne nějakou orientační hru a odpoledne nějaké překvapení (pravděpodobně také hra, ale i pro francouzské učitele bude program překvapením - připravují jej vždy studenti).

Jiří Formánek

Jiří Formánek
ředitel školy

Futuroscope - Fotogalerie

Správce pořizuje fotografie a videa z pořádaných akcí za účelem prezentace akce a informování veřejnosti o činnosti organizace jako veřejné instituce, a to na základě právního titulu veřejného zájmu dle čl. 6 odst. 1, písm. e) Nařízení č. 679/2016 Nařízení o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů. Organizace neposkytuje třetím osobám licenci k užití autorského díla dle zákona č. 121/2000 Sb. o právu autorském. Pořízená videa a fotografie je možné stahovat a užívat pouze v souladu s aktuálně účinným zněním zákona č. 121/2000 Sb. o právu autorském. V případě toho, že by někdo měl zájem stahovat obsah webových stránek za účelem dalšího šíření či rozmnožování, je potřeba zajistit si souhlas dokumentovaných osob. Organizace nenese odpovědnost za užívání a další zveřejnění fotografií a videí třetími osobami.