Tornádo výsledků soutěží 2016

18. 4. 2016

Úspěchů v soutěžích přibývá takřka geometrickou řadou. Pojďme si zrekapitulovat minulý týden.

Se soutěžemi se to má jako se zahrádkou. Duben se tě zeptá: "Co jsi dělal v zimě?" A na pardubické soukromé Střední škole informatiky a ekonomie DELTA se nezahálelo.

A tak ke 4. místu ze soutěže RoboRave a postupu do finále na brněnském BusinessPointu, minulý týden studenti přidali další úspěchy.

Postup do ústředního kola soutěže Tuta Via Vitae

Tým studentů ze 3.B ve složení Martin Burian, Tomáš Cabalka a Michal Zoulík zvítězili v krajském kole soutěže pořádané Ministerstvem školství a postoupili čtvrtým nejlepším výsledkem v rámci celé České republiky do finále. Nejlepší družstva z celé republiky se sjedou 28. dubna v historickém areálu EMAUZY v Praze, kde si to rozdají o konečné vítězství. Našim studentům budeme držet palce.

2. místo v krajském kole Prezentiády

Miroslav Varga s Vítkem Lustykem skončili druzí v krajském kole. Komunikační dovednosti rozhodně patří mezi jejich silné stránky. Určitě za to může jejich vrozený talent a tak trošku doufáme, že i kurzík komunikačních dovedností, na který ve škole chodí. K výsledku blahopřejeme.

 

Postup na Intel ISEF 2017 do Ameriky

O největší úspěch se postaral opět Josef Gajdůšek, který po získání ceny rektora Univerzity Hradec Králové a postupu do ústředního kola EXPO SCIENCE AMAVET, zabodoval i tam. A to nijak bezvýznamně. Celkově skončíl druhý a vybojoval si tak postup na příští ročník největšího veletrhu studentský projektů na světě Intel ISEF a příští rok poletí opět do Ameriky. Do ústředního kola Expo Science Amavet jej letos doprovázeli nadějní prváci s dalšími dvěma projekty, jmenovitě: Filip Botai, a Michal Havelka s projektem "Volá makléř" a Luboš Zápotočný, Tomáš Faltejsek a Tomáš Čulík s počítačovou hrou "The Tainted". Přijměte blahopřání a Pepovi držíme pěsti na příští rok.

Absolutní vítězství a dvě druhá místa ze soutěže Czech StudNET Awards 2016

V pátek zabodovali naši studenti i na finále pardubického StudNETu. Maturant Filip Lorenčík se stal celkovým vítězem a obdržel speciální cenu od generálního partnera společnosti Foxconn 10.000 Kč. Zvítězil také v kategorii Komunikační strategie - nová média se svým videoklipem "Damaged Brains Studio Introduce". V těsném závěsu na druhém místě skončil Tomáš Mlejnek se svým maturitním projektem "vstupní analýza Kamenictví Mlejnek", což byla analýza možností internetového marketingu rodinného kamenictví.

Druhé místo obsadili také nadějní prváci Luboš Zápotočný a Tomáš Faltejsek v kategorii Mobilní aplikace s mobilní verzí jejich hry "The Tainted".

Tisková zpráva z finále Czech StudNET Awards

Rozhovor s vítězem Filipem Lorenčíkem pro MF Dnes

1. a 2. místo v krajském kole soutěž MŠMT v programování "vyšší programovací jazyky" a 3. místo v kategorii "webové stránky"

Tak už známe výsledky z kategorie "vyšší programovací jazyky".

1. místo: Josef Gajdůšek,
2. místo: Filip Bartůška

Filip Botai se bohužel nemohl zúčastnit. Je to škoda, protože v okrese byl ještě o místo před Filipem Bartůškou. Pepa i Filip samozřejmě postupují do ústředního kola.

Krajské kolo v kategorii "aplikovaný software - vývoj webů" dopadla následovně:

3. místo: Daniel Krejčí,
5. místo: Luboš Zápotočný,
7. místo: Michal Havelka a 
11. místo: Martin Burian

Do ústředního kola v této kategorii z celého pardubického kraje nepostupuje ani jeden zástupce!!! Pardubáci, zaberte!!! :-)

Jiří Formánek

Jiří Formánek
ředitel školy

Diplomy - výsledkové tornádo 2016

Správce pořizuje fotografie a videa z pořádaných akcí za účelem prezentace akce a informování veřejnosti o činnosti organizace jako veřejné instituce, a to na základě právního titulu veřejného zájmu dle čl. 6 odst. 1, písm. e) Nařízení č. 679/2016 Nařízení o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů. Organizace neposkytuje třetím osobám licenci k užití autorského díla dle zákona č. 121/2000 Sb. o právu autorském. Pořízená videa a fotografie je možné stahovat a užívat pouze v souladu s aktuálně účinným zněním zákona č. 121/2000 Sb. o právu autorském. V případě toho, že by někdo měl zájem stahovat obsah webových stránek za účelem dalšího šíření či rozmnožování, je potřeba zajistit si souhlas dokumentovaných osob. Organizace nenese odpovědnost za užívání a další zveřejnění fotografií a videí třetími osobami.