Výměnný pobyt ve Francii - den 2.

7. 4. 2015

Po přivítání ředitelem školy a prohlídce následovala exkurze do města Cognac do výrobny nejlepšího koňaku na světě rodinné firmy Martell.

Oficiální zahájení návštěvy

Dnešní den se opět vydařil. Celý den bylo nebe zcela bez mráčků, teplota těsně pod 20°C. Ráno jsme se všichni potkali před školou a šli jsme na slavnostní zahájení naší návštěvy. Návštěvu oficiálně zahájil krátkým proslovem ředitel školy, pan Phillipe Donatie. Pak následovala snídaně - výborné maličké šneky z listového těsta s rozinkami a kávou.

Dopolední prohlídka školy pak obídek

Po snídani si studenti šli prohlédnout školu a některé vyučovací hodiny a učitelé zprovoznili meteorologickou stanici, kterou přivezli z Pardubic. V poledne jsme se znovu sešli na oběd. Byl pro nás trošku nezvyklý: kus-kus, kousek pečeného kuřete, grilovaná kulička z mletého masa, klobáska a dušená zelenina - to vše dohromady. Nebylo to ale vůbec špatné. Na závěr jsme měli jako dezert výborný vanilkový krém. Kdo chtěl, mohl si dát kávu.

Návštěva městečka Cognac a výrobny brandy Martell

Po obědě přišel zlatý hřeb dneška: návštěva městečka Cognac a světově proslulé výrobny koňaku Martell. Prohlídka skutečně stála za to. Zajímavá byla kategorizace koňaků podle stáří i sklad nejlepších ročníků rodiny Martell. Škoda jen, že jsme se nemohli aktivně účastnit ochutnávky :-).

Po prohlídce Martellu jsme se šli na chvilku projít po městečku Cognac. Ačkoliv je poměrně malé (něco kolem patnácti tisíc obyvatel) má rozlehlé historické jádro. Je zde také velmi pěkná katedrála. Po půlhodinové prohlídce jsme nasedli do autobusu a vydali se zpět ke škole. V pět hodin si nás vyzvedli naši francouzští spolužáci a vzali nás zase do rodin.

Zítra ráno máme v 8 sraz u školy. Dopoledne bychom měli pracovat na projektu a odpoledne si prohlédnout městečko Pons.

Jiří Formánek

Jiří Formánek
ředitel školy

Přivítání, oběd ale hlavně exkurze ve výrobci nejlepšího koňaku Martell

Správce pořizuje fotografie a videa z pořádaných akcí za účelem prezentace akce a informování veřejnosti o činnosti organizace jako veřejné instituce, a to na základě právního titulu veřejného zájmu dle čl. 6 odst. 1, písm. e) Nařízení č. 679/2016 Nařízení o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů. Organizace neposkytuje třetím osobám licenci k užití autorského díla dle zákona č. 121/2000 Sb. o právu autorském. Pořízená videa a fotografie je možné stahovat a užívat pouze v souladu s aktuálně účinným zněním zákona č. 121/2000 Sb. o právu autorském. V případě toho, že by někdo měl zájem stahovat obsah webových stránek za účelem dalšího šíření či rozmnožování, je potřeba zajistit si souhlas dokumentovaných osob. Organizace nenese odpovědnost za užívání a další zveřejnění fotografií a videí třetími osobami.