Mobilní aplikace pro pekárnu Sázava Go (2020)

Mobilní aplikace pro výběr pečiva v síti pekáren Sázava urychlující odbavení zákazníků. Projekt zvítězil v krajském kole Středoškolské odborné činnosti (2019/2020) a v celostátním kole obsadil 6. místo. (on-line)

autor: Jan Kollert
vedoucí práce: Bc. Vlaďka Janů (CreativeDock, s.r.o.)
oponent: RNDr. Jan Koupil, Ph.D. - posudek oponenta
webová stránka projektu

O autorovi: Jan Kollert

Honza na naši školu přišel programováním zcela "nedotčený", ale byl chytrý, aktivní a programování ho bavilo. V prvním ročníku byl jedním z porotců v programátorské soutěži pro základní školy KoduCup a ve druhém už pracoval pro studentskou firmu eDELTA na tvorbě webových stránek pro ústeckoorlickou pedagogickopsychologickou poradnu. Ve třetím ročníku se zúčastnil měsíční stáže v Londýnské IT firmě A2Z Accessories. A jak maturoval? Až na češtinu samé jedničky. :-)

S projektem Sázava-Go zvítězil v krajském kole Středoškolské odborné činnosti v oboru Informatika a dovršil tak hattrick naší školy. (V posledních 3 letech v krajském kole v oboru Informatika pokaždé zvítězil student z DELTY). V celostátním kole obsadil celkové 6. místo.

Jan Kollert pokračuje ve studiu informatiky v Newcastlu na Northumbria University na fakultě Computer and Information Sciences.

Sázava - Go

Projekt vznikl pro urychlení odbavení zákazníků v síti pekáren a cukráren Sázava. Zákazník mající mobilní aplikaci si může vybrat a objednat zboží ještě před příchodem do obchodu, aplikace mu přidělí jedinečný kód a po příchodu do obchodu mu bude jeho nákup vydán u samostatného "okénka".

Informační systém

Honza musel naprogramovat celý informační systém pro evidenci výrobků pekáren, jejich naskladnění a prodej apod. Celou situaci ještě navíc komplikovalo, že pekárna prodává v síti více obchodů, kde navíc nejsou jednotné ceny. Systém obsahuje několik uživatelských úrovní - od hlavního admina přes obsluhu na prodejně až po koncového zákazníka.

Korona-krize

Letos jsme bohužel kvůli COVID19 nedokázali zajistit posudky z externích zdrojů. V době, kdy měly posudky vznikat, vypukla zrovna korona-krize a vysoké školy i firmy měly úplně jiné starosti. Tak snad opět příští rok. Na druhou stranu nám díky koronakrizi a letošní on-line verzi celé SOČky vznikla krásná videa, kde sami autoři své projekty představují.