Vítězství v krajském kole SOČ v oborech 18 - Informatika a 13 - Ekonomika a řízení

12. 5. 2020

Do letošního ročníku Středoškolské odborné činnosti se z naší školy přihlásily 3 projekty. Dva z nich ve svém oboru v krajském kole zvítězily a postoupily do celostátního kola soutěže.

Obor 18: Informatika - vítěz krajského kola Jan Kollert

V krajském kole v letošním ročníku zvítězil Jan Kollert s mobilní aplikací Sázava Go pro objednávání pečiva ze sítí pekáren Sázava. Aplikace usnadňuje zákazníkovi výběr, umožňuje ukládat a znovu vybavovat opakující se nákupy a především urychluje odbavení zákazníka v pekárnách, kdy na něj jeho nákup čeká již připravený pod kódem. O prázdninách by měla aplikace přejít do ostrého provozu.

Honza se svým projektem postoupil do celostátního kola soutěže, která se letos měla konat v Mostě, ale vzhledem k situaci s Coronavirem proběhne pravděpodobně také pouze on-line.

Maturitní práce Jana Kollerta: Sázava Go

Martin Ďuriš: Studentská jízda - 4. místo

Velké naděje jsme vkládali také do práce Martina Ďuriše, který vytvořil informační systém včetně mobilní aplikace k litomyšlskému kulturnímu festivalu Studentská jízda. Návrh architektury celého systému i jeho technické zpracování bylo na hodně vysoké úrovni. Jeho práce však skončila v krajském kole překvapivě až na čtvrtém místě. I když s výsledkem nesouhlasíme, bohužel nezbývá nic jiného než verdikt poroty s pokorou přijmout.

Maturitní práce Martina Ďuriše: Studentská jízda

V oboru 18 - Informatika za poslední tři roky nezná Pardubický kraj jiného vítěze než ze soukromé školy informatiky ekonomie DELTA. Ve 40. ročníku zvítězil Daniel Krejčí, který se stal i celkovým vítězem v celostátním kole a v 41. ročníku jeho celkové vítězství zopakoval Luboš Zápotočný. Uvidíme, zda i v letošním ročníku bude celkový vítěz soutěže z naší školy. Budeme Honzovi držet palce.

Obor 13: Ekonomika a řízení - vítězové krajského kola Jakub Tesařík a Michal Špitálský

Letos se objevila i extrémně kvalitní práce z oblasti internetového marketingu pánů Jakub Tesařík a Michal Špitálský, tak jsme se rozhodli zkusit SOČ i v pro nás ne zcela klasickém oboru Ekonomika a řízení. Pánové připravili kompletní propagaci regionálního filmového festivalu o lidských právech Jeden svět v Ústí nad Orlicí. Připravili veškeré grafické podklady, vytvořili samostatné webové stránky, omezili klasické vylepování plakátů a začali festival propagovat na internetu a sociálních sítích. I přes snížený rozpočet na propagaci o proti minulým letům se jim podařilo celkovou návštěvnost festivalu zvýšit. Jejich výsledek vyniká o to víc, že letošní ročník festivalu patřil v jiných městech naopak k těm slabším. Jakub Tesařík a Michal Špitálský v krajském kole zvítězili a postoupili do celostátního finále. I jim budeme držet pěsti.

Maturitní práce Jakub Tesařík a Michal Špitálský: Jeden Svět

Diplomy - Středoškolská odborná činnost - 42. ročník - krajské kolo Pardubického kraje