Úspěšný debut mladého filmaře

28. 3. 2019

22.-23. března 2019, Dvůr Králové nad Labem: Zdeněk Picpauer úspěšně debutoval na celostátní přehlídce filmové tvorby Zlaté slunce 2019 ve Dvoře Králové nad Labem. Se svojí prvotinou "Tico-tico no Fubá aneb co se může přihodit" zvítězil v českém zemském kole a postoupil do celostátního kola do Blanska.

Zlaté slunce 2019

Zdeněk Picpauer zvítězil v 16. ročníku zemského kola pro Česko soutěžní přehlídky filmové tvorby dětí a mládeže Zlaté slunce ve Dvoře Králové nad Labem. Jeho vítězství hned na první soutěži, které se zúčastnil, je velkým příslibem a povzbuzením pro jeho práci do dalších let. Zdeněk postoupil i do celostátního kola, které se bude konat letos v červnu v Blansku.

JuniorFilm

Na celostátní soutěži amatérského filmu pro děti a mládež JuniorFilm (která se konala společně se Zlatým sluncem) skončil Zdeněk na děleném 4.-5. místě. Kromě Čestného uznání však překvapivě získal napříč kategoriemi i zvláštní cenu Rychnovské osmičky a tou je postup na nejstarší soutěž neprofesionálních filmů s mezinárodní účastí, jejíž 61. ročník se bude konat 13.-15. září 2019 v Rychnově nad Kněžnou.

Kromě prvních zkušeností z filmových festivalů, diplomů a ocenění si Zdenek odnesl i zajímavé ceny.

Zdeněk pravidelně navštěvuje školní kroužek videa pod vedením pana Richarda Bruna (kameramana České televize), který jej do soutěže také přihlásil. Kromě fotografie a videa se Zdenkův talent projevuje také v oblasti hudby.

Ceny z filmových soutěží ze Dvora Králové nad Labem