Kroužek Arduino/IoT (IBM)

Kroužek Internetu Věci podle not nadnárodního SW gigantu IBM. "Hlavním dirigentem" je pan učitel Koupil :-) Na kroužku je možné i konzultovat projekty na soutěž CanSat.

Kroužek IoT (IBM)

určeno pro: studenty DELTA (ideálně 2.-3. ročník)
termín: Po 15:45 - 17:15
roční poplatek: zdarma

Chcete se dozvědět víc, jak fungují chytré ledničky, co si samy objednávají na internetu? Kroužek je určen pro všechny studenty, které baví programovat nějaká "hejblátka" a rádi by se naučili něco navíc. První pololetí bude sloužit na seznámení se s cloudovými technologiemi IBM, programování Arduina, komunikaci se senzory, motorky a komunikaci toho všeho do cloudových služeb. Na konci prvního pololetí představí každý tým vizi svého vlastního projektu, který bude celé druhé pololetí stavět a programovat. Pokud se bude projekt líbit lidem z IBM, budou financovat nákup součástek (zatím se líbily všechny :-)).

A tady je popis kroužku přímo od pana učitele Koupila: Na kroužku se podíváme na programování mikropočítačů kompatibilních s platformou Arduino, komunikaci se spínači tlačítky, LED diodami, sensory (vzdálenost, vlhkost, teplota, osvětlení...), řízení serva případně krokového motoru, síťovou komunikaci a odesílání dat do cloudu, případně i návrh jednoduchého cloudového dashboardu. V ideálním případě budou ve 2.pololetí 2-4 členné týmy pracovat na IoT zařízení podle vlastního návrhu.

Kroužek probíhá v termínu: 2.10.2023 - 27.5.2024

Termín úvodní schůzky: 2.10.2023 15:45, učebna 106