Interaktivní den otevřených dveří - leden 2020

6. 1. 2020

Chcete vidět, jak se programuje mobilní aplikace ovládaná lidským hlasem, jak vypadaly windows 1.0? Poetičtějším duším ukážeme, jak se navrhuje třeba obalový design. Každý si najde to své. Přijďte za námi v úterý přímo do výuky.

Co vás na interaktivním dnu otevřených dveří čeká?

Hlavně se můžete přijít podívat přímo do výuky!

Pro programátory

Koho baví programování, tak tomu bych doporučil to vzít trošku proti proudu času. Chvilku bych strávil ve 4.B na hodině „Vývoj webů“, kde se budete moci zúčastnit projektu „Los pizzos“, ve kterém studenti vyvíjí na technologii Flutter mobilní aplikaci sloužící k sestavení a objednání pizzy. Díky implementaci technologií pro rozpoznání hlasu a převedení zvuku do textové podoby nabízí aplikace i kompletní hlasové ovládání. Aplikace využívá backend serverového systému, který je napsán v PHP s využitím mySQL databáze. Čtvrťáky má na weby pan Ing. Martin Zmítko - špičkový programátor z největší české softwarové společnosti Unicorn.

Ve výuce 4. ročníku se pravděpodobně úplně ztratíte, ale nádherně odpovídá na otázku: „Proč se to vlastně učíme?“ Po chvilce strávené se čtvrťáky bych se zašel podívat o rok níž do 3.A na „Cvičení z programování“ paní učitelky Janů. (Po dlouhých letech ztrávených v Unicornu nyní programuje pro Creative Dock.) Vyučuje vývoj v Entity frameworku (je to prý programování v SQL bez SQL).

Zašel bych se podívat i do 2.A na „Internetové prezentace“ pana učitele Koupila, který bude čarovat s rozložením webové stránky pomocí FlexBoxu a do 2.B na „Databáze“ paní učitelky Borkovcové (učí také na Univerzitě UHK a UPce)

Na závěr bych si nechal „Programování“ v 1.B s panem učitelem Čápem. Tam uvidíte, jak to s tím programováním vlastně všechno začíná.

A nebo si to vymyslete úplně podle svého. :-)

Pro grafiky a marketéry

Grafikům bych doporučil začít hned první hodinu návštěvou našeho ateliéru, ve kterém bude 4.B kouzlit s umělým světlem na „Cvičení z počítačové grafiky“. Výuku vede pan učitel Richard Brun, který svou bohatou praxi získal coby kameraman a stříhač v České televizi (a spoustě dalších).

Souběžně probíhá výuka „Počítačové grafiky“ ve 2.A, kterou vede akademický malíř Daniel Václavík, na které se můžete seznámit s návrhem obalového designu.

Od 9:50 se můžete jít podívat na 3.A a pana učitele Bruna. Dozvíte se, že AIDA není jenom úchvatná opera, ale i marketingová klasika (Atention, Interest, Desire, Action). Ale i vy si můžete stanovit harmonogram zcela dle vaší libosti.

Termíny dalších dnů otevřených dveří už letos žádné nejsou:

• Tento interaktivní den otevřených dveří je už letos úplně poslední.

Jak se k nám dostanete?

Adresa je: Ke Kamenci 151, 530 03 Pardubice - ideálně zadat do navigace a nemůžete netrefit. Aby to ale nebylo zas tak jednoduché, tak letos přistavujeme pavilon s odbornými učebnami a hlavní vchod je zavřený pod lešením. Když se k nám budete chtít dostat, budete muset jít studentským vchodem, který je ze severní strany školy. Podívejte se na následující fotky a jdětě po šipkách (umístěných na fotkách ne na chodníku).