Interaktivní den otevřených dveří - 30. listopadu 2022

23. 11. 2022

Chcete vidět, jak se programují mobilní aplikace nebo Caesarova šifra? Poetičtějším duším ukážeme, jak se navrhuje třeba obalový design. Každý si najde to své. Přijďte za námi ve středu přímo do výuky.

Co vás na interaktivním dnu otevřených dveří čeká?

Dvě organizační varianty podle počtu návštěvníků

Minulý týden se nám zrodilo trošku dilema. Na sobotní den otevřených dveří jste dorazili v rekordním počtu, konkrétně 68 uchazečů + doprovod, tzn. cca 200 lidí. Starý rekord školy jste překonali téměř o polovinu. Na jednu stranu nás samozřejmě velice těší Váš zájem, na druhou stranu se nám pomaličku boří dříve fungující model dnů otevřených dveří. Přemýšleli jsme i o nějaké registraci uchazečů na určité časy, ale to nám přijde jako už poměrně hodně velké omezení. Nakonec jsme to vymysleli následovně.

Přeci jenom největší nápor očekáváme na 8:00. Před školou vytvoříme jakési "seřadiště".

a) Pokud bychom viděli, že Vás je prostě moc, tak bychom Vás rozdělili do menších skupin cca po 10-ti a provedli bychom Vás po jednotlivých předmětech organizovaně.

b) Poku to bude vypadat, že Vás je rozumné množství, necháme Vás po škole pohybovat zcela podle Vaší libosti. Jenom bychom Vás poprosili, abyste na každé hodině strávili maximálně 10 minut, aby se dostalo na pokud možno všechny uchazeče.

Rozvrh

Rozvrh - interaktivní den otevřených dveří

Pro programátory

Koho baví programování, tak tomu bych doporučil to vzít trošku proti proudu času. Chvilku bych strávil ve 4.B na hodině „Cvičení z programování“, kde se budete moci podívat, jak se programuje pro mobilní aplikace v Androidu. Čtvrťáky má na starosti pan Ing. Martin Zmítko, Ph.D. - špičkový programátor z největší české softwarové společnosti Unicorn.

Nebál bych se navštívit i naše další dva doktory (nebojte se, nejsou to lékaři), jenom mají za jménem Ph.D. a to pana Horálka ve 4.A na počítačových systémech a sítích (třeba se Vám jeho přednáška bude hodit na Univerzitě Hradec Králové, kde učí) a nebo u paní Borkovcové na Databázích (to Vám bude třeba povědomé z 2. ročníku ČVUT FIT).

Z těchto hodin byste měli být v dostatečné depresi (že tomu vůbec nerozumíte a nikdy se nic takového nenaučíte ;-)), že byste si už mohli zasloužit odměnu. Od 8:50 bych Vám doporučil ve 3. ročníku PowerBI - je to jednoduchý ale neuvěřitelně mocný nástroj pro vizualizaci dat. No a nakonec bych si třeba nechal nějaké prvácké programování, které by aspoň pro některé z Vás mohlo být relativně "v pohodě".

A nebo si to vymyslete úplně jiný program a jděte na to podle sebe. :-)

Pro grafiky a marketéry

Grafici a markeťáci to budou mít jednodušší, tam toho přeci jenom nebudeme ukazovat tolik. Vyberte si cokoliv ze zelených políček. Jestli začnete čtvrťáckým "Cvičením z počítačové grafiky" nebo prváckou "Počítačovou grafikou" je asi v celku jedno. Já jsem docela zvědavý na workshop manžela paní učitelky Binarové na téma "Tvorba profesního LinkedIn profilu". S LinkedInem pracuji a mám tam k tomu spoustu nejasností. Ale i vy si můžete stanovit harmonogram zcela dle vaší libosti.

Termíny dalších dnů otevřených dveří:

• 10.12.2022 (sobota) - Informativní den otevřených dveří (bez možnosti vidět výuku),
  • 12.1.2023 (čtvrtek) - Interaktivní den otevřených dveří (možnost vstupu do výuky)