Adaptační kurz 2015

5. 9. 2015

Zbraslavice, Starý rybník 2. - 4. 9. 2015: Tak máme za sebou další adaptační kurz. Letos konečně po dvou letech zase krásně. (Navzdory všem předpovědím).

Zbraslavice, Starý rybník 2. - 4. 9. 2015: Tak máme za sebou další adaptační kurz. Před několika lety objevil pan učitel Zerzán krásný rekreačně sportovní areál ve Zbraslavicích nedaleko Starého rybníka. Jezdíme tam už 2 roky na adapťáky a výlety a letos KONEČNĚ!!! bylo poprvé krásně (navzdory všem předpovědím).

Hry "normální"

Ubytování bylo trošku spartánské – chatky po čtyřech, ale o to lépe se zase seznamuje :-). Jako obvykle bylo spoustu jídla (což ocenili především naši borci, kteří jsou stále ve vývinu :-)) a hlavně areál nabízí spoustu sportovních aktivit. Vyzkoušeli jsme si svoji zručnost a odvahu v novém Tarzanparku (na lanových překážkách), aquazorbing na rybníku přímo v areálu a lukostřelbu. Nechyběl ani fotbal a softbal. Jen tak mimochodem, v televizi se to dobře radí, ale když máte trefit „baseballkou“ ten letící balónek, najednou je strašně rychlý a ta pálka strašně úzká.:-)

Hry záludnější

Hráli jsme i daleko záludnější hry: například „Vůdce slepých“ nebo „Teleportace veršů“. Ta neměla uspokojivé řešení! Měli jsme přenést v hlavě text básničky na cca 150 metrů. Když jste si zapamatovali krátký text, museli jste běžet víckrát. Když jste si ale moudře zkusili zapamatovat delší text, obvykle jste ho cestou zapomněli, takže to s tím běháním bylo snad ještě horší. Zkrátka s naší pamětí a fyzičkou… :-).

Hra WaterWar

Abychom neporušili tradici, že ve Zbraslavicích jsou vždy všichni mokří, zahráli jsme si fakt „drsňáckou“ hru „WaterWar“ (překlad pro neanglofily „Vodní bitva“). Nečekanou odvahu projevili i učitelé, kteří se do ní zapojili s námi. Je to karetní hra, která je až tak jednoduchá, že by se dala hrát dokonce i bez karet - kdo si vytáhne vyšší kartu, může na toho s nižší kartou vylít kelímek vody. Jakýmkoliv způsobem! Kamkoliv!!! – Zkrátka: „Fakt dobrý.“

Oba večery jsme strávili u ohně, jak jinak opět za doprovodu her. A učitelé opět projevili nečekanou odvahu, když nás vypustili v noci do lesa na noční hru Maják. Byla ale parádní.

Už vím, s kým chci sedět v lavici. Myslím, že jsme se skutečně adaptovali víc než dobře. Jen víc takových akcí. Už se těším v zimě na lyžák.

Kompletní fotogalerie z adapťáku

www.deltagalerie.zonerama.com